Челси излъга Лестър и се класира за 1/2-финалите на ФА Къп

• 1:0

Гросмайсторска победа за тима, воден от Франк Лампард

Челси излъга Лестър и се класира за 1/2-финалите на ФА Къп - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборът на Челси е третият полуфиналист в турнира за Купата на Англия (ФА Къп). Футболистите на Франк Лампард затвърдиха отличната си форма след рестарта на футбола в страната, като днес отстраниха Лестър от ФА Къп след победа с 1:0 като гости.

Домакините бяха тези, които натиснаха здраво своя опонент през първата част. Белгиецът Юри Тилеманс направи брилянтна солова акция в 20-ата минута, но ударът му подобаващо беше отразен от стража на Челси - Уили Кабайеро.

Към края на частта пък изстрел на Джейми Варди премина в опасна близост до вратата на лондончани.

Челси демонстрира възход в представянето си след паузата. В 55-ата Тами Ейбрахам дори успя да отбележи, но голът му не бе зачетен заради засада.

Прошка обаче нямаше в 63-ата, когато гостите реализираха отново и попадението бе абсолютно редовно. Бразилецът Вилиан центрира много майсторски пред вратарското поле на Шмайхел, където Рос Баркли се шмугна между двама от играчите на Лестър и отблизо не остави шанс на Каспър Шмайхел.

До края хората на Брендън Роджърс хвърлиха всички сили, за да докарат нещата до продължение, но усилията им не се увенчаха с успех. Нещо повече, Челси можеше дори да направи победата си по-изразителна, но Рос Баркли се размина с втори гол в мача.