• 1:0

Отборът на Норич измъчи хората на Солскяер

Манчестър Юнайтед се измъчи, но все пак се класира на полуфинал за ФА Къп - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборът на Манчестър Юнайтед се нуждаеше от 118 минути, за да си осигури класирането към полуфиналите за ФА Къп. ''Червените дяволи'' видяха сериозен зор с това да елиминират последния във Висшата лига – Норич Сити, при визитата си на ''Кeръл Роуд”. Футболистите, водени от Оле Гунар Солскяер, чакаха до 118-ата минута от продълженията, за да може капитанът Хари Магуайър от трудна ситуация да прати топката във вратата на Тим Крул.

Домакините играха с човек по-малко през продълженията на срещата, след като Тим Клозе получи директен червен картон в 89-ата минута.

В редовното време срещата завърши при резултат 1:1, като и двете попадения паднаха през втората част. Първо в 51-ата минута стрелецът на гостите - Одион Игало, поведе Ман Юнайтед напред в резултата, но Тод Кантуел изравни резултата с превъзходен изстрел четвърт час преди края на редовното време.

За целия мач възпитаниците на Солскяер отправиха 36 удара по посока вратата на домакините, но голяма част от тях не бяха особено опасни.

След трудно извоюваната си победа Манчестър Юнайтед очаква да разбере своя съперник на полуфинала, като в утрешния ден, след като се изиграят останалите мачове - Шефилд Юнайтед - Арсенал, Лестър Сити - Челси и Нюкасъл - Манчестър Сити, ще станат ясни и другите полуфиналисти в най-стария в света футболен турнир - ФА Къп.