• 2:1

''Шпорите'' се възползваха от грешките на Арсенал в защита

Тотнъм взе дербито на Северен Лондон - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборът на Тотнъм победи с 2:1 този на Арсенал в дербито на Северен Лондон, изиграно в рамките на 35-ия кръг на английската Висша лига. "Шпорите", които отстъпваха игрово в по-голямата част от двубоя, бяха по-хитри и се възползваха от грешките на "топчиите" в защита.

В първите минути на срещата Арсенал бе по-активен. "Артилеритите" успяха да се възползват от неточност на Серж Орие в 16-ата минута. Десният бек се обърка, а топката попадна в краката на Александър Лаказет. Френският нападател стреля мощно извън границата на наказателното поле и топката се оплете в мрежата Юго Лорис - 1:0 за Арсенал.

Само три минути по-късно Тотнъм успя да изравни след дежурната грешка в защитата за Арсенал. Колашинац върна една топка към Давид Луис по изключително лош начин, бразилският защитник не успя да я догони, а Хюн-Мин Сон открадна кълбото, заобиколи вратаря Мартинес, и изравни за 1:1. Именно при този резултат завърши първата част.

През втората част Арсенал владееше много повече топката от своя съперник. "Топчиите" имаха и шанс да вкарат чрез Пиер-Емерик Обамеянг, но ударът му бе спасен от Лорис по фантастичен начин.

Тотнъм стигна до успеха в 81-ата минута. Сон изпълни чудесно ъглов удар, а Тоби Алдервейрелд остана абсолютно непокрит в наказателното поле. Високият белгиец се извиси и прониза вратата на Арсенал за 2:1.

С тази си победа Тотнъм задмина Арсенал в класирането и вече има 52 точки, с което съхрани шансовете си за участие в турнира Лига Европа през следващия сезон. Арсенал остава девети с 50 пункта.

В друг двубой от 35-ия кръг на английската Висша лига, играл се по-рано днес, Астън Вила спечели домакинството си на Кристъл Палас с 2:0, като по този начин, три кръга преди края на кампанията, съхрани теоретичните си шансове за оцеляване във Висшата лига.