Ювентус вдигна Скудетото след загуба от Рома

Публикувана: 2 Август, 2020 09:09
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1107
Снимка: БГНЕС/ЕРА
Оценка 5 от 3 гласа.

Шампионът Ювентус допусна трета загуба в последните 4 кръга на Серия А. "Бианконерите" отстъпиха с 1:3 на Рома във финалния 38-и кръг на италианското първенство.

Поражението бе второ поредно за тима на Маурицио Сари и със сигурност вгорчи празненствата на торинци, които получиха Скудетото веднага след края на двубоя.

Гонсало Игуаин (5') отбеляза гола за Ювентус, Никола Калинич (23') и Диего Пероти (44', 52') на два пъти се разписаха за "вълците".

"Старата госпожа" излезе без Кристиано Роналдо, който получи почивка заради предстоящия реванш с Лион в Шампионската лига.

Юве поведе още при първата си възможност в 5-ата минута. Заучена комбинация при корнер между Бернардески, Рабио и Игуаин бе завършена от аржентинеца за 1:0.

Рома изравни в 23-ата минута също след ъглов удар. Пероти центрира, вратарят Шченсни изби, но Калинич посрещна топката пред наказателното поле и с премерен удар я прати във вратата за 1:1.

Минута преди почивката "вълците" направиха пълен обрат. Реферът Джанлука Роки отсъди пресилена дузпа, след като 18-годишният Рикардо Калафиори се бутна в Данило и падна на тревата. Диего Пероти бе категоричен от бялата точка - 2:1 за Рома.

Пак той се разписа в 52-ата минута за 3:1 в полза на ''вълците''. Николо Дзаниоло проби през центъра и пусна хитър пас към Пероти, който с прецизен удар отбеляза втория си гол в мача.

Юве можеше да се върне в мача в 59-ата минута, но ударът на Аарън Рамзи срещна гредата.

Пероти беше близо до хеттрик в 68-ата минута, но Шченсни го спря с фантастично спасяване.

Колегата му на вратата на Рома Даниел Серантула Фузато блесна в последната минута с впечатляваща реакция. Той изби удар под гредата на Марко Оливиери.

Юве приключва шампионата на 1-ата позиция, с точка пред Интер - 83 срещу 82, а Рома завършва 5-ти със 70 точки, като с това си гарантира участие в Лига Европа директно от груповата фаза. Все пак ''вълците'' може да играят и в Шампионската лига, но за целта трябва да спечелят тазгодишното издание на Лига Европа, чието продължение предстои след няколко дни в Германия.

В друг, по-ранен мач от италианската Серия А, изпадналият тип на Бреша завърши наравно (1:1) с отбора на Сампдория.