• серия а

Тимът на Джан Пиеро Гасперини остава трети

Интер завоюва втората позиция в Серия А в директен сблъсък с Аталанта - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Интер победи Аталанта с 2:0 като гост и спечели битката за втората позиция в Серия А. "Нерадзурите" стартираха отлично мача и поведоха още в първата минута чрез Данило Д'Амброзио. Малко след това Ашли Йънг добави нов гол, който се оказа и последен в мача. През целия двубой възпитаниците на Антонио Конте държаха контрол над двубоя и заслужено спечелиха трите точки.

Гостите започнаха много агресивно срещата. Лаутаро центрира остро в наказателното поле, където Николо Барела стреля към вратата на домакините, но топката бе отклонена в ъглов удар.

В Ашли Йънг и Лаутаро Мартинес разиграха късо след корнера. Англичанинът центрира в наказателното поле, където Пиерлуиджи Голини не се намеси добре и Данило Д'Амброзио реализира с глава.

В 20-ата минута Интер удвои преднината си. Ашли Йънг напредна по лявото крило и стреля технично от границата на наказателното поле, след което топката влетя в долния ляв ъгъл на Марко Спортиело, който по-рано бе заменил контузилия с титулярен страж на ''бергамаските'' - Голини.

Успокояващото и за двата отбора е, че през следващия ще играят в груповата фаза на Шампионска лига. Интер финишира втори с 82 точки, а Аталанта трети със 78.