• манчестър юнайтед-
  • брайтън-
  • висша лига-

Битката на стадион "Амекс" приключи при резултат 2:3

Манчестър Юнайтед победи Брайтън в мач с четири греди, отменени голове, дузпи и гол в продължението (ВИДЕО) - 1

Манчестър Юнайтед победи Брайтън в мач от 3-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Амекс" приключи при резултат 2:3, като домакините определено могат да съжаляват за това, след като четири пъти стреляха в гредите зад Де Хеа.

Точни за гостите бяха Рашфорд, Фернандеш и Дънк, който прати топката в собствената си врата. За Брайтън вкараха Нийл Мопе, който се разписа от дузпа, както и Марч, реализирал 30 секунди преди изтичането на 5-минутното продължение на срещата.

Загубата от Кристъл Палас в предходния кръг показа, че "червените дяволи" имат какво да подобряват, след като нито в нападение, а още по-малко в защита, отборът бе на ниво. Днес тимът бе по-предпазлив, но и внимателен, най-вече в действията си в отбрана.

"Чайките" от своя страна оставиха зад себе си поражението от Челси в първия кръг, печелейки категорично срещу Нюкасъл и излязоха днес със самочувствие.

След едва 9 минути игра се стигна до първата сериозна опасност и съответно до първия случай, в който Тросар стреля в рамката зад Де Хеа.

Леандро Тросар бе безспорно най-сериозната опасност за защитата на Юнайтед, като в още два случая бе изключително близо до откриване на резултата, но изстрелите му все така се отбиваха в гредите.

Пет минути преди почивката Фернандеш действа прибързано в наказателното поле на тима си и извърши нарушение. Реферът посочи бялата точка, а Нийл Мопе вкара с "паненка", демонстрирайки страхотно самочувствие.

Само 3 минути след това обаче Дънк прати кълбото в мрежата на собствения си тим, като за него това бе автогол номер 5 с фланелката на Брайтън и на всичко отгоре - втори срещу днешния съперник.

В началото на второто полувреме реферът отново даде сигнал за дузпа в ущърб на Юнайтед. След допитване до системата ВАР обаче, той все пак отмени решението си.

Отменен бе и гол на гостите, като повторенията показаха, че е имало засада.

1:2 направи Маркъс Рашфорд, който се разписа след 55 минути игра. Той бе точен след продължителен рейд в полето на Брайтън и завършващ изстрел, който се отби в тялото на защитник.

Резултатът стана 2:2 30 секунди преди края на 5-минутното продължение, като Марч се разписа с глава от близка дистанция.

След това дойде и големият драматичен завършек. Две минути извън добавеното време, Юнайтед получи право да изпълни корнер. Топката бе засечена от Магуайър в ръката на Мопе, а съдията... даде последен сигнал на мача.

ВАР се намеси и реферът обаче посочи бялата точка. Фернандеш вкара от 11-ия метър и оформи крайното 2:3.

Така Юнайтед записа важен успех далеч от "Олд Трафорд" и показа подобряване на играта и степента на самочувствие най-вече на играчите от защитната си линия.

Съмненията около всички взети спорни съдийски решения обаче остават. Както и относно намесите на ВАР и начина, по който те влияят на футбола в наши дни.