• 1:3

Пореден силен мач за хората на Бруно Акрапович

Локомотив (Пловдив) удари Берое насред Стара Загора - 1
Снимка: beroe.bg

„Берое“ загуби с 1:3 от „Локомотив“ (Пловдив) в мач от 8 кръг на efbet Лига. Гостите излязоха напред в резултата в 12-та минута чрез Диниш Алмейда, а Иван Минчев изравни с точен удар от дузпа в 31-та минута. Илич даде нова преднина за „Локомотив“ в 62-та минута, която се запази до самия край на срещата. Димитър Илиев оформи крайното 1:3 след точно изпълнена дузпа в добавеното време.

В първата минута Димитър Илиев пробва да намери Минчев в пеналта, но Християн Василев успя да се намеси.

Първата опасност за „Берое“ дойде в 5-та минута, когато Еривалдо бе намерен с дълъг пас и свали топката за Фал. Нападателят стреля от дъгата, но топката мина над вратата.

Две минути след това Крум Стоянов получи топката пред наказателното поле и стреля от въздуха, но Луков спаси.

В 10-та минута Петрович изби центрирана топка, а тя попадна в Минчев, който стреля от дистанция без подготовка, но ударът му мина на метър от гредата.

Гостите успяха да излязат напред в резултата в 12-та минута. Салинас центрира от пряк свободен удар, а Диниш Алмейда успя да прати топката във вратата, след удар с глава – 0:1.

В 18-та минута Иван Минчев центрира чудесно, а Фал игра с глава. Топката обаче мина на сантиметри от гредата.

В 30-та минута „Берое“ получи право да изпълни дузпа, след като Минчев изведе Фал, а той бе съборен от противников играч.

Зад топката застана Иван Минчев, който прати топката в мрежата с хубав удар по земя – 1:1.

В 36-та минута Макоута центрира в пеналта, където Стоянов пробва удар от въздуха, но топката мина над вратата.

„Берое“ продължи да атакува съперника до края на полувремето, но не успя да застраши сериозно вратата на Луков.

Минута след подновяване на играта Иван Минчев изпълни добър пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 49-та минута „Берое“ организира отлична атака, при която Фуртадо намери Октавио в пеналта, а той финтира двама бранители на съперника. Бразилецът центрира много остро успоредно на линията, топката премина през куп от играчи и попадна в Стоянов. Бранителят отправи удар, но топката срещна ръката на защитник. В следващия момент Фал пробва ново центриране, но и този път отбраната се справи.

В следващите десетина минути „зелено-белите“ продължиха да бъдат по-активно, но играта много често бе накъсвана.

Гостите обаче отново излязоха напред в резултата в 62-та минута. Отново след центрирана от пряк свободен удар, топката попадна в мрежата след удар с глава на Кристиан Илич – 1:2.

В 71-та минута Момчил Цветанов бе изведен в пеналта и пробва прехвърляш удар, но не намери целта.

„Берое“ организира бърза контраатака в 80-та минута, която премина през Фал, Макоута и Фуртадо. Бранителят навлезе в пеналта и центрира остро, но бранител успя да се намеси пред Фал.

В заключителните 10 минути на срещата „зелено-белите“ притиснаха съперника изцяло в тяхната половина, но сгъстената отбрана на гостите предотврати сериозна опасност пред Луков.

В последната минута на срещата Иван Минчев получи втори жълт картон и бе отстранен от съдията Волен Чинков.

В третата минута на продължението гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Димитър Илиев, който прати топката в мрежата и оформи крайното 1:3.

С постигната победа Локомотив (Пловдив) оглави класирането на efbet Лига с 16 точки.