''Левски'' и ''Ботев'' (Враца) не успяха да си вкарат гол

• 0:0

Втори пореден слаб мач за ''сините''

''Левски'' и ''Ботев'' (Враца) не успяха да си вкарат гол - 1
Снимка: levski.bg

„Левски“ и „Ботев“ (Враца) завършиха при 0:0 на „Герена“ в мач от осмия кръг на efbet Лига.

Още в първата минута на мача Даниел Генов излезе на добра позиция, но ударът му мина встрани от вратата на „сините“.

В 6-ата минута един от основните футболисти на „Левски“ - Борислав Цонев, напусна терена принудително. Той бе ударен от футболист на гостите в десния крак и се наложи да бъде изнесен на носилка.

Малко по-късно футболист на „Левски“ опита да центрира, но топката срещна ръката на Аласан Н'Дайе в наказателното поле. Главният съдия Иво Андреев обаче прецени, че няма достатъчно предпоставки да даде дузпа.

В следващите минути двата отбора опитаха да създадат нещо по-опасно, но така и не успяха да отправят точен удар към една от двете врати.

В 18-ата минута „Левски“ бе много близо до първи гол. Ивайло Димитров центрира много добре в наказателното поле, където Стивън Петков стреля от непосредствена близост, но точно в тялото на вратаря Красимир Костов, който успя да спаси тима си от попадение.

В 24-ата минута Матео Стаматов нахлу в наказателното поле и върна топката към точката за изпълнение на дузпа, където бе Найджъл Робърта, но ударът на нападателя рикошира в крак на бранител и излезе в ъглов удар.

В 26-ата минута Андриан Краев стреля с глава след центиране на Паулиньо, но Красимир Костов се намеси отлично и улови топката.

Малко по-късно Илия Миланов от „Ботев“ стреля силно извън наказателното поле, Николай Михайлов успя да избие и в крайна сметка защитата на ''Левски'' изчисти топката.

В началото на второто полувреме Симеон Славчев опита да отбележи с удар по диагонала, но изстрелът му мина високо над напречната греда.

В следващите минути двата тима значително намалиха темпото и рядко създаваха нещо по-интересно пред една от двете врати, като футболистите предимно накъсваха играта.

В 73-ата минута „Левски“ създаде много опасно положение. Андриан Краев центрира в наказателното поле, но топката бе изчистена. Тя обаче попадна на крака на Найджъл Робърта, който стреля силно, но Красимир Костов успя да избие.

До края двата тима опитаха няколко атаки, но до гол не се стигна.

Така, с равенството помежду си, двата отбора остават на осма и девета позиция в класирането с абсолютно еднакъв баланс на точки (11) и победи, равенства, загуби. ''Левски'' заема осмата позиция само и единствено заради по-добрата си голова разлика.