Ливърпул отнесе Тотнъм като гост и загатна за истинското си лице (ВИДЕО)

• тотнъм-
  • висша лига

Срещата завърши 3:1 за "червените"

Ливърпул отнесе Тотнъм като гост и загатна за истинското си лице (ВИДЕО) - 1

Ливърпул победи Тотнъм с 3:1 като гост в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Успехът бе първи за "червените" от 5 мача насам в шампионата. Роберто Фирмино (45+4), Трент Александър-Арнолд (47) и Садио Мане (65) бяха точни за победителите, докато Пиер-Емил Хойберг се разписа за "шпорите".

Мърсисайдци събраха 37 точки и се върнаха на четвърто място във временното класиране. Тотнъм е с 33 точки на шесто място.

Срещата започна динамично още в първите минути. Първо Мане се озова на стрелкова позиция, след като беше изпуснат от защитата, но не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Сон прати топката във вратата на гостите. Кореецът получи майсторски пас от Кейн и вкара в близкия ъгъл. Оказа се обаче, че седмицата на Тотнъм е бил в засада.

В 20-ата минута Сон отново демонстрира бързината си и за част от секундата се озова сам срещу Алисон, но в последния момент Жоел Матип с решаваща намеса го блокира чисто. Две минути по-късно Алисон отрази нов удар на Сон.

Две минути по-късно "червените" бяха близо до гол. Салах с чудесен пас намери Мане, който се оказа очи в очи с Лорис. Сенегалецът нанесе удар, който вратарят спаси.

Междувременно Хари Кейн получи травма в глезена и трябваше да му бъде оказана медицинска помощ, но звездата на Тотнъм все пак продъжи участието си в срещата.

В 42-ата минута Мане нахлу в наказателното поле. Нападателят нанесе удар, който Лорис успя да спаси. В четвъртата минута на допълнителното време Мане проби отляво и пробва успореден пас по земя към Роберто Фирмино. Лорис този път не се намеси по най-добрия начин и не успя да пресече подаването, което позволи на бразилеца почти от голлинията да отклони топката във вратата.

На полувремето Кейн бе заменен от Ламела, както и Орие от Уинкс. Смяна имаше и в състава на Ливърпул - Нат Филипс влезе на мястото на Матип. Секунди след подновяването на играта опасен удар на Салах мина покрай вратата.

В 47-ата минута мърсисайдци удвоиха преднината си. Мане получи отляво стреля по диагонала. Лорис успя да избие, но топката стигна до Александър-Арнолд, който с премерен удар прати кълбото във вратата.

Тотнъм отговори секунди по-късно. Хойберг получи пред наказателното поле и с хубав удар с външната част на крака вкара за 1:2.

В 56-ата минута гостите осъществиха прекрасна контраатака, при която топката попадна в получилия пространство в наказателното поле на домакините Салах. Египтянинът изигра блестящо ситуацията и опъна мрежата зад Лорис с бомбен шут с левия крак, но попадението бе отменено след консултация на рефера с ВАР, тъй като в началото на таката Фирмино игра с ръка.

"Червените" все пак вкараха трети гол в 65-ата минута. Тогава Родон сбърка при едно центриране на Александър-Арнолд. От това се възползва Мане, който с мощен удар не остави шансове на Лорис.

До края на срещата Тотнъм така и не успя да затрудни Алисон.