Манчестър Юнайтед гази с 9:0 във Висшата лига (ВИДЕО)

• висша лига-
  • саутхямптън

"Червените дяволи" изкараха своята ярост срещу приятната изненада на сезона Саутхямптън

Манчестър Юнайтед гази с 9:0 във Висшата лига (ВИДЕО) - 1

Манчестър Юнайтед се завърна на победния път във Висшата лига по доминантен начин. "Червените дяволи" изкараха своята ярост срещу приятната изненада на сезона Саутхямптън. Прошка за "светците" нямаше и момчетата на Ралф Хазенхютъл бяха разбити с 9:0.

Събитията на "Олд Трафорд" можеха и да не бъдат толкова апокалиптични за гостите, ако още в първата минута швейцарецът Янкевиц не бе сътворил безумно нарушение, заради което очаквано получи директен червен картон.

Оттам насетне, последваха редица попадения в мрежата на Алекс Макарти. Юнайтед заигра футбол на изключително висока скорост и до почивката резултатът вече беше 4:0. По веднъж се разписаха Уан-Бисака, Рашфорд и Кавани, а Ян Беднарек имаше нещастието да отбележи в собствената си врата.

Второто полувреме започна с гол за Саутхямптън, но след намеса на ВАР, изстрелът в мрежата на Че Адамс беше отменен поради засада. Юнайтед отговори на "предизвикателството" с нови две попадения.

В 69-ата минута силно критикуваният за своето представяне Антони Марсиал, покачи до 5:0, а асистенцията беше дело на Бруно Фернандеш. 120 секунди по-късно, Скот Мактоминей отново показа силата на своя шут от далечна дистанция. Отбита топка попадна точно на засечката на шотландеца, който остро по земя дори не остави шанс за намеса на Макарти.

В 87-ата минута Ян Беднарек остави Саутхямптън с двама души по-малко, тъй като наруши правилата срещу Марсиал и съдията отсъди дузпа, очаквано реализирана от Бруно Фернандеш.

През последните няколко минути "светците" тотално абдикираха от събитията на терена и позволиха с лекота на своя опонент да реализира финалните си два гол, които бяха дело на Антони Марсиал и Дан Джеймс.

Манчестър Юнайтед се изравни на първото място с Манчестър Сити, като двата тима имат по 44 точки. Саутхямптън повтори срама от мача с Лестър преди година, когато също беше отнесен с 0:9. "Светците" са 12-ти с 29 точки