• 1:0

Севилци постигнаха минимална домакинска победа над Уеска

Севиля изпревари Барселона в Ла Лига - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Севиля победи Уеска с минималното 1:0 в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. По този начин севилци се изкачиха на третата позиция класирането, изпреварвайки Барселона.

Домакините бяха пълен господар на терена през всичките 90 минути, но успяха да намерят мрежата на гостите само веднъж.

В 17-ата минута Оливер Торес стреля от точката на дузпата, но топката премина покрай лявата греда. Десет минути по-късно Мунир Ел Хадади получи на границата на наказателното поле, след което стреля в долния десен ъгъл, но Алваро Фернандес решително спаси.

Вратарят на Уеска се намеси още веднъж великолепно в края на първата част след далечен изстрел на Иван Ракитич.

Севиля успя да открие резултата в 58-ата минута, когато Мунир Ел Хадади засече с глава добро центриране на Оливер Торес, след което топката влетя в горния десен ъгъл.

Гостите опитаха да реагират на предизвикателството, но удар на Рафаел Мир с глава не намери мрежата на домакините.

Севилци имаха нова добра възможност за гол, но изстрел на Юсеф Ен Несири бе блокиран от защитник на Уеска.

С постигнатия успех Севиля се изкачи на третото място в Ла Лига с актив от 45 точки, докато Уеска остана на последното място с 16.