• славия-
  • локомотив софия

„Белите“ се изкачиха до шестата позиция в таблицата

Славия с класика в столичното дерби с Локомотив - 1

Славия спечели с 3:0 домакинството си на отложения за днес мач с Локомотив София, тъй като в неделния ден тежкият снеговалеж попречи на двата тима, за да излязат на терена в столицата.

Нищо не разделяше двата тима до средата на втората част, когато Божидар Кацаров бе изгонен за втори жълт картон.

Малко след това Тони Тасев даде аванс на домакините, а в последните минути Борислав Цонев и Мартин Петков оформиха крайния резултат.

Така „белите“ сложиха край на серията от 6 поредни мача без успех в Първа Лига, а „железничари“ остават на предпоследната позиция в таблицата.