• бенфика-
  • шампионска лига

„Орлите“ стигнаха до престижно равенство на митичния стадион

Бенфика не се даде без бой на „Анфийлд“ - 1

Бенфика доказа, че мястото на клуба е именно на 1/4-финалите в Шампионската лига, след като стигна до зрелищно равенство 3:3 с Ливърпул при гостуването си на „Анфийлд“.

Странно или не Конате вкара втория си гол за „мърсисайдци“ отново срещу португалците, а след него Рамош изравни за 1:1 през първата част.

След почивката Роберто Фирмино добави два гола на сметката си, за да лиши от интрига сблъсъка, тъй като авансът на англичаните стана 6:2 след двата мача.

Резервата Яремчук обаче даде надежда на няколкото хиляди души, пропътували разстоянието от Лисабон до Ливърпул, след като вкара за 3:2.

Дарвин Нунеш оправда всички анализи за своята безспорна класа, изравнявайки резултата в срещата десетина минути преди края. Той добави и втори в 95', но още в реално време се видя, че е в засада, а миг след това мачът приключи.

Ливърпул официално ще спори за място на финала в Шампионската лига с Виляреал.