Надал се класира мач с Новак Джокович на 1/4-финалите на "Ролан Гарос"

• тенис на корт-
  • ролан гарос-
  • феликс оже-алиасим

Надал се класира мач с Новак Джокович на 1/4-финалите на "Ролан Гарос" - 1

13-кратният шампион Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 5 испанец победи деветия в схемата Феликс Оже-Алиасим (Канада) с 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3 за 4:21 часа.

Канадецът поведе с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет. След това Надал направи три пробива в следващите две части и обърна развоя на мача.

Надал се класира мач с Новак Джокович на 1/4-финалите на

В четвъртия сет Оже-Алиасим отново взе аванс от 4:1 и изравни, а в петия Надал взе подаването на съперника си за 5:3 и при свой сервиз затвори двубоя с първия си мачбол.

Така испанецът си осигури сблъсък с водача в световната ранглиста и двукратен шампион Новак Джокович (Сърбия) в спор за място на полуфиналите.

Това беше едва трети път в общо 112 мача, когато Надал играе пет сета на "Ролан Гарос", а след успеха беше бурно аплодиран от публиката.

Испанецът се надява, че ще успее да се възстанови навреме от изтощителния мач за следващия си двубой, където за 59-и път в кариерата си ще се изправи срещу Джокович.

Надал, който ще навърши 36 години в петък, миналата година загуби от номер 1 в света на полуфиналите.

"Разбира се, че се познаваме добре. Имаме много голяма история. Ще бъда концентриран, ще дам всичко от себе си. Не знам какво ще се случи, но ще се боря до край", каза Надал за предстоящия мач.

Джокович води с 30-28 в двубоите с Надал. Никои други двама мъже не са играли помежду си толкова пъти в професионалната ера на тениса.