• уимбълдън-
  • тенис-
  • тенис на корт-
  • стив джонсън

Родната ракета опита да стисне зъби, но при 5:2 гейма за американеца, Гришо даде знак, че няма да успее да продължи двубоя

Контузия спря Григор Димитров на Уимбълдън - 1

Григор Димитров завърши участието си на Уимбълдън след внезапна контузия. Българинът стартира в Лондон срещу 93-ия в света Стив Джонсън и след като спечели първия сет с 6:4, в началото на втората част получи разтежение в лявото бедро. Родната ракета опита да стисне зъби, но при 5:2 гейма за американеца, Гришо даде знак, че няма да успее да продължи двубоя.

Стив Джонсън стартира агресивно и след реализиран ас и грешка на Григор Димитров бързо взе първия гейм. Гришо отвърна в своя сервис гейм и изравни за 1:1. Третият гейм бе равностоен, но грешка в мрежата от страна на Гришо и мощен диагонал на американеца оформи 2:1 за Джонсън. В четвъртия гейм Григор отново съумя да възстанови равенството. Джонсън бе напът да си осигури нов скорострелен аванс, но нашето момче се вдигна и спаси гейма на три пъти. След серия от размени обаче американецът спечели подаването си в най-дългия гейм до момента. Гришо отговори с мигновен сервис гейм на 0. Непредизвикана грешка на Джонсън пък доведе до първия пробив на Григор в мача. Българинът побърза да затвърди пробива си с нов гейм на 0, продължил под една минута. Джонсън обаче също набързо взе своя сервис гейм и принуди Гришо да сервира за спечелване на сета. В последната част родният тенисист стигна до три поредни сетбола, но затвори сета още с първата си възможност.

Началото на втория сет бе идентично с това на първия - бърз гейм на сметката на американеца. В опит да изпълни начален удар във втория гейм, Гришо разтегна лявото си бедро, което доведе до серия от грешки и медицински таймаут. След кратка консултация с физиотерапевта, Гришо се отправи към съблекалнята, където да му бъде направена терапия. Димитров все пак се завърна на корта, но дискомфортът оказа влияние и загуби подаването си. Джонсън се възползва от моментното разколебаване на Гришо и поведе с 3:0 гейма. Впечатляващи изпълнения на Гришо в следващия гейм му донесоха първи успех в сета. Въпреки проблемите, Гришо съумя да върне пробива, а веднага след това физиотерапевтите отново се появиха на корта, за да окажат помощ на родната ракета. Два бързи гейма на Джонсън доведоха до 5:2 във втория сет, а Гришо даде знак, че няма да може да продължи двубоя.

Така кампанията за Гришо на Уимбълдън приключи по изключително нелеп начин, като тепърва предстои изясняване на контузията.