Историческо: Унион е на върха в Бундеслигата след нова победа

• бундеслига-
  • кьолн

Мачът беше решен от автогол на Тимо Хюберс още в 4-тата минута

Историческо: Унион е на върха в Бундеслигата след нова победа - 1

Тимът на Унион (Берлин) излезе на първо място в Бундеслигата след успех с 1:0 над Кьолн при визитата си в среща от 6-ия кръг. Това е историческо първо позициониране на отбора на това място в германския елит в историята. Мачът беше решен от автогол на Тимо Хюберс още в 4-тата минута.

Столичани си заслужиха успеха, защото отделно пропуснаха дузпа, удариха греда и друго тяхно попадение не беше признато заради засада.

В 10-ата Унион стигна и до дузпа, която обаче вратарят Марвин Швебе спаси след слаб удар на Джордан Сибачу.

Вихрените начални минути продължиха с незачитане на попадение на Шералдо Бекер в 14-тата минута.

През второто полувреме берлинчани удариха греда чрез Кристофер Тримел, а в последните десетина минути играха и с човек повече, скед като Лука Килиан бепе изгонен за втори жълт картон.