Славия приключи контролите с победа

• славия-
  • контрола-
  • балкан ботевград

Проверката бе последна за столичния тим преди подновяването на шампионата в efbet Лига

Славия приключи контролите с победа  - 1

Славия победи Балкан (Ботевград) с 3:1 в контролна среща на едно от тренировъчните игрища на стадион "Александър Шаламанов". Тони Тасев откри резултата в осмата минута, но още преди почивката Емил Колев (20') изравни. Роберто Райчев отново изведе своя отбор напред в резултата в 59-ата минута, а Натам Гасама в 84-ата оформи крайния резултат. Проверката бе последна за столичния тим преди подновяването на шампионата в efbet Лига.

"Белите" изиграха пет приятелски мача по време на лагера си в Турция, в които записаха две победи, две загуби и едно равенство.

В 5-ата минута Ахмед Ахмедов бе изведен на страхотна позиция и прати топката във вратата на Балкан, но попадението му бе отменено, тъй като нападателят е бил в положение на засада.

Малко след това "белите" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Тони Тасев стреля технично над стената и направи безпомощен Слави Матин - 1:0.

В 20-ата минута ботевградчани организираха добро нападение, при което кълбото бе центрирано към наказателното поле. Димитър Руйчев свали много добре към Емил Колев, който бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата и не сбърка - 1:1.

В средата на първото полувреме Кристиян Стоянов опита да изненада вратаря на Балкан с изстрел от дистанция, но без успех. В 30-ата минута Иван Алексиев стреля опасно от фал, но над напречната греда.

120 секунди по-късно Слави Матин се отчете с отлична намеса, отразявайки удар от близко разстояние на Кристиан Добрев.

Славистите продължаваха да атакуват в оставащите минути до почивката, но така и не успяха да реализират втори гол.

"Белите" започнаха по-активно втората част и в 53-ата минута организираха светкавична контраатака, която обаче завърши само с ъглов удар в тяхна полза.

Малко преди да измине час игра топката неочаквано стигна до Роберто Райчев, който преодоля противниковия страж и без проблем реализира в опразнената врата.

Към края на двубоя едно от новите попълнения в състава на Златомир Загорчич отбеляза дебютното си попадение. Натан Гасама се извиси над всички при корнер и с глава покачи на 3:1.