Милан излъга Тотнъм с ранен гол и взе предимство преди реванша

• шампионска лига-
  • тотнъм

Скъпоценния гол вкара испанецът Браим Диас още в  7-ата минута

Милан излъга Тотнъм с ранен гол и взе предимство преди реванша - 1

Милан постигна минимална победа с 1:0 над Тотнъм в първи мач от осминафиналите в Шампионска лига. Скъпоценния гол вкара испанецът Браим Диас още в 7-ата минута. "Росонерите" изстрадаха успеха, като не спряха да се борят през целия двубой и заслужено чакат реванша с "шпорите" с гол аванс.

Двубоят на стадион "Джузепе Меаца" стартира с минута мълчание в памет на жертвите на земетресението в Турция и Сирия. Началото бе доста спокойно преди домакините да изригнат в 7-ата минута. Капитанът на Милан в този мач Тео Ернандес се пребори във въздуха с Кристиян Ромеро, нахлу в наказателното поле и не се поколеба да шутира. Вратарят Фрейзър Форстър изби удара му, но топката попадна в Браим Диас, който бе забавяне я насочи във вратата на "шпорите". Стражът на Тотнъм отново успя да реагира, но футболистът на Милан се хвърли и с глава довкара топката за 1:0.

Ранният гол притесни английския тим, който трудно организираше атаки съм вратата на Татарушану. Хьон-Мин Сон в 25-ата минута центрира опасно в наказателното поле от пряк свободен удар, но бранител на Милан успя да избие с глава в корнер.

Най-добрият играч на терена преди почивката - Тео Ернандес надигра за пореден път Ромеро на фланга в 39-ата минута и само намесата на Ерик Дайър предотврати главоболия за Форстър. Заключителните минути бяха за Тотнъм, но на два пъти бяха спрени от флага на асистент-съдията заради засади.

"Шпорите" влязоха във втората част с амбицията да стигнат до попадение, но отново трудно намираха верния път към вратата на "росонерите". Агресивната им игра донесе жълт картон на Ерик Дайър в 63-ата минута и той ще пропусне реванша в Лондон. 20 минути преди края мениджърът на Тотнъм - Антонио Конте пръв прибегна до смените и на терена се появи Ричарлисон за сметка на Кулушевски. Пет минути по-късно бразилецът опита шут, който обаче беше блокиран от Тиау.

Друга резерва, само че в тима на домакините - Шарл де Кетелар можеше да удвои само минута след влизането си в игра. Оливие Жиру му свали по прекрасен начин топката, но защитник се намеси и Милан спечели само ъглов удар. Минута по-късно Малик Тиау се извиси в наказателното поле и засече с глава центриране от левия фланг, но топката профуча покрай десния страничен стълб.