Барселона и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в спектакъл на „Камп Ноу”

• манчестър юнайтед-
  • барелона-
  • лига европа

Двубоят на „Камп Ноу” предложи истинско зрелище на зрителите, но в крайна сметка то завърши при равен резултат 2:2

Барселона и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в спектакъл на „Камп Ноу” - 1

Отборите на Барселона и Манчестър Юнайтед не успяха да излъчат победител в първия плейоф между двата тима в Лига Европа. Двубоят на „Камп Ноу” предложи истинско зрелище на зрителите, но в крайна сметка то завърши при равен резултат 2:2. Мачът в Барселона бе наблюдаван на живо от 09 225 зрители, което е абсолютен рекорд по посещаемост в Лига Европа.

Срещата премина през серия от обрати, но като че ли равният резултат бе най-справедливият. Първата част не предложи голове, като и четирите попадения дойдоха след почивката.

Барселона откри в 50-ата минута чрез Маркос Алонсо, но само три по-късно Рашфорд вкара за 1:1, като това бе негово 22-ро попадение през сезона. В 59-ата Кунде си вкара автогол и така гостите осъществиха пълен обрат. Рафиня обаче донесе равенството четвърт част преди края на редовното време.

Манчестър Юнайтед започна силно двубоя на „Камп Ноу”, но първата реална голова възможност в мача се разкри пред Роберт Левандовски. Жорди Алба проби отляво и центрира в наказателното поле, където Гави отклони към полския таран, който стреля, но Де Хеа спаси. Секунди по-късно Роналд Араухо също имаше възможност да отправи удар към противниковата врата, но той бе неточен.

В 28-ата минута късметът покри домакините. Санчо се озова на стрелкова позиция и отправи хубав удар, а след рикошет топката мина покрай вратата на Тер Стеген. Секунди по-късно стражът на Барселона имаше далеч по тежка задача, след като Вут Вегхорст се озова очи в очи с него, но отново запази вратата си „суха”.

Няколко минути по-късно Тер Стеген трябваше да прави ново решаващо спасяване. Този път Рашфорд бе много близо до гола, но немският страж на „каталунците” отново бе на мястото си и отрази изстрела.

Футболистите на Юнайтед продължиха да диктуват темпото, но в края на първата част своите моменти имаха и домакините. Барселона стигна до два поредни корнера пред Де Хеа, които обаче не затрудниха испанския вратар на гостите.

Пет минути преди почивката Шави трябваше да направи принудителна смяна в състава си, след като Педри получи травма и бе заменен от Сержи Роберто.

Втората част на „Камп Ноу” започна вихрено. Двата тима си размениха по един гол само в рамките на три минути. Първи удариха домакините. Маркос Алонсо откри за каталунците в 50-ата минута. След центриране от ъглов удар на Рафиня, Алонсо стреля с глава и остави безпомощен Де Хеа.

Само три минути по-късно обаче, Юнайтед Изравни. Фред изведе по отличен начин Рашфорд отдясно, който навлезе дълбоко в наказателното поле и с удар от много малък ъгъл преодоля Тер Стеген.

В 59-ата минута гостите осъществиха пълен обрат на резултата, който дойде с доза късмет. След изпълнение на корнер и късо разиграване, Рашфорд проби отдясно и центрира остро във вратарското поле. Фернандеш игра с пета и отклони топката на пътя на Жул Кунде, който имаше нещастието да си вкара автогол.

Барселона обаче не се предаде и настоятелната игра на домакините даде резултат в 76-ата минута. При поредната атака на каталунците отдясно, Рафиня центрира в наказателното поле към Роберт Левандовски. Полякът понечи да играе с топката, но не успя да я докосне. Тя мина между краката на Варан и влетя в мрежата на Давид де Хеа за 2:2.

Три минути преди края Каземиро бе много близо до това да си реализира автогол. След меле в наказателното поле на гостите, халфът на „червените дяволи” отигра нескопосано топката и тя попадна в десния страничен стълб. Секунди по-късно Ансу Фати стреля от близо десет метра, но Де Хеа бе на мястото си и спаси.