• фиорентина-
  • спортинг брага-
  • лига на конференциите

Фиорентина разпиля Брага в Лига на конференциите - 1

Фиорентина постигна лесна победа с 4:0 при гостуването си срещу португалския Брага в първи мач от 1/16-финалите в турнира Лига на конференциите.

По два гола на Лука Йович и Артур Кабрал осигуриха ценния успех в полза на италианците, които спокойно очакват реванша след седмица.

В последните секунди на първата част Йович с глава даде аванс за "виолетовите", а в 55-ата минута Тормена получи червен картон заради грубо нарушение и намеса на видео асистент рефера.

След един час игра отново Лука Йович направи 2:0 след подаване на Рикардо Сапонара.

Последваха и попаденията на бразилеца Кабрал в 79-ата и 90-ата минута на мача.

В друга среща от турнира Трабзонспор победи Базел у дома с минималното 1:0 след гол на Йенс Стригер Ларсен в 65-ата минута.

Карабах също се наложи с 1:0 пред собствена публика срещу Гент, а Будьо/Глимт завърши наравно 0:0 с гостуващия Лех Познан.