• бокс-
  • спорт

Двата тима бяха предпазливи през по-голяма част от срещата

Аякс и Унион Берлин не си вкараха и оставиха развръзката за реванша - 1

Аякс и Унион Берлин завършиха наравно 0:0 в първи плейофен мач от Лига Европа. Двата тима бяха предпазливи през по-голяма част от срещата и оставиха развръзката за следващата седмица на "Старото лесничейство".

"Железните" започнаха по-добре мача и пристиснаха домакините в собственото им наказателно поле. В 11-ата минута Херонимо Руй отрази удар с глава на Данило Доехи. В 32-ата минута Шералдо Бекер отправи мощен удар от няколко метра, но топката срещна тялото на защитник на Аякс. Две минути по-късно снаряд на Жером Русийон премина покрай вратата на Руй.

Гостите продължиха да играят по-добре и през второто полувреме. В 56-ата минута аржентинският страж на амстердамци се справи с шут от пряк свободен удар на Йосип Юранович.

В 65-ата минута Мортен Торсби прати топката във вратата на Аякс, но голът беше отменен след намесата на ВАР, тъй като норвежецът беше играл с ръка при овладяването на топката.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и двубоят завърши 0:0.