• ботев пловдив-
  • efbet лига

"Червените" спечелиха с 2:1

ЦСКА 1948 победи Ботев Пд в Бистрица - 1

ЦСКА 1948 победи Ботев Пловдив с 2:1 в последна среща от 25-ия кръг на efbet Лига. В края на срещата Абдулайе Траоре върна един гол за „жълто-черните“, правейки резултата 2:1.

Само 16 секунди бяха необходими на ЦСКА 1948 да открие. Наглед неточно дълго подаване бе подценено от отбраната в жълто и черно, зад която изскочи Светослав Диков. Таранът овладя паса, преодоля Ханкич и прати топката в опразнената врата за 1:0.

В 17-ата минута Диков се отскубна за втори път от пловдивската защита, но този път подаде на Русев. Крилото стреля по диагонал, но се получи рикошет, след който топката излезе в корнер.

В следващата атака Изстрел на Парвиз Умарбаев от границата на наказателното поле бе отразен с мъка от Хидайет Ханкич. От произлезлия ъглов удар Диков засече с глава центрирането, но намери напречната греда над Хидайет Ханкич. При добавката Чочев бе своевременно блокиран.

Три минуит преди края на полувремето Елитон с глава отклони центриране от десния фланг, но около метър го раздели от попадение за 2:0.

"Червените" удвоиха своя аванс точно преди почивката. Стив Фуртадо получи топката на по-необичайна позиция в центъра и намери Русев на границата на пеналта. Крилото стреля, но Ханкич спаси - при добавката Карагарен прати топката във вратата - 2:0.

Четвърт час след началото на второто полувреме Ботев стигна до първия си шанс - Антоан Бароан се завъртя и излъга Елитон, след което стреля опасно. Нападателят обаче прати топката в центъра на вратата, където бе Даниел Наумов.

Десетина минути след това Сидклей парира удар отблизо на влезлия от пейката Траоре.