Арсенал се издъни! Профука дузпа и аванс от два гола!

• арсена-
  • висша лига-
  • уест хем

"Топчиите" завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хем в лондонско дерби от 31-ия кръг на Премиърлийг

Арсенал се издъни! Профука дузпа и аванс от два гола! - 1

Арсенал допусна нова грешна стъпка в битката за титлата във Висшата лига. "Топчиите" завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хем в лондонско дерби от 31-ия кръг на Премиърлийг. "Артилеристите" отново имаха аванс от два гола, но не съумяха да го задържат подобно на миналата седмица срещу Ливърпул. Нещо повече, Букайо Сака не успя да реализира и от бялата точка в 50-ата минута.

Още в 7-ата минута Габриел Жезус даде аванс на гостите, а три по-късно Мартин Йодегор удвои. В 33-ата минута Саид Бенрама върна един гол от наказателен удар, а в 54-ата минута Джаред Боуен оформи крайното 2:2.

Така Арсенал събра 74 точки и има четири аванс, но и мач повече от втория Манчестър Сити. Уест Хем е 15-и с 31 точки.

Първата по-интересна ситуация беше в 5-ата минута. Тогава Саид Бенрама отправи удар от границата на наказателното поле, който срещна ръката на Роб Холдинг. Домакините поискаха наказателен удар, но ръката на защитника беше прибрана до тялото.

В 7-ата минута "топчиите" поведоха. Възпитаниците на Микел Артета организираха многоходова атака, при която Букайо Сака пусна към Бен Уайт отдясно. Защитникът центрира успоредно по земя за оставения непокрит на далечната греда Габриел Жезус, който не сбърка - 0:1.

В 10-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Топката стигна до Мартинели отляво. Бразилецът видя непокрития в наказателното поле Мартин Йодегор, който засече центрирането на бразилеца за 0:2.

В 32-ата минута Деклан Райс отне топката от Томас Партей, като останаха съмнения за игра с ръка. Халфът намери Лукас Пакета в наказателното поле, който беше препънат от Габриел Магаляеш. Главният рефер посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението му. Зад топката застана Саид Бенрама, който прати вратаря в обратния ъгъл и намали - 1:2.

Четири минути по-късно Цуфал центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. Михаил Антонио засече с глава, но Аарън Рамсдейл изби в корнер. Малко след това Пакета шутира от далечна дистанция, но прати топката над вратата. В продължението на първата част се получи разбъркване в наказателното поле на гостите след центриране на Джаред Боуен. Курт Зума се оказа най-съобразителен и отправи удар, но не намери очертанията на вратата.

В 50-ата минута на мача Мартинели отправи удар след центриране от корнер, а топката срещна ръката на Антонио. Съдията мигновено посочи бялата точка. Зад топката застана Букайо Сака, чийто удар мина покрай дясната греда.

В 54-ата минута "чуковете" изравниха. Защитата на Арсенал не успя да изчисти добре хвърляне на тъч в наказателното поле. Тило Кеерер върна топката към Джаред Боуен, който от движение от десетина метра вкара за 2:2.

В 70-ата минута "артилеристите" организираха опасна контраатака. Сака напредна с топката, но вместо да потърси подаване към Тросар или Йодегор, отправи удар, който не затрудни Лукаш Фабиански. В 82-ата минута Уест Хем можеше да направи пълен обрат. Бенрама получи отляво и центрира на далечната греда, където Антонио отправи удар с глава, но топката срещна страничния стълб.

В добавеното време на мача Холдинг отправи удар с глава, но не затрудни вратаря на гостите, който улови.