• стамфорд бридж-
  • звезди-
  • андрий шевченко

Бивша звезда на ЦСКA игра рамо до рамо с Шевченко, Дзола, Ето’о и Пике (ВИДЕО) - 1

Бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораеш се включи в благотворителния мач Game4Ukraine. Срещата се състоя на “Стамфорд Бридж” и в нея участваха редица футболни легенди. Основната цел на събитието беше да се съберат парични средства, с които да се помогне на Украйна да възстанови инфраструктурата си, понесла щети вследствие на руската инвазия.

Капитани на отборите бяха Андрий Шевченко и Олександър Зинченко, а Ема Хейс и Арсен Венгер влязоха в ролята на мениджъри на двата състава.

В звездните тимове личаха имената още на Йенс Леман, Пер Мертезакер, Робер Пирес, Антонио Валенсия, Джак Уилшър, Бакари Саня, Марк Нобъл, Гаел Клиши, Мартин Шкъртел, Йевхен Коноплянка, Микаел Силвестър, Майкъл Есиен, Дида, Лука Тони, Вилиам Галас, Джанфранко Дзола, Карло Кудичини, Клод Макелеле, Самуел Ето‘о, Михайло Мудрик, Серхий Ребров, Кларънс Зеедорф, Фабио Канаваро, Джими Флойд Хасълбанк, Джо Коул, Сержиньо, Джърмейн Дефоу, Петер Чех, Жерард Пике и Жулио Сезар.

В благотворителния мач участваха и женски професионални футболистки, така че нямаше полово ограничение.

Първата интересна ситуация дойде чак в 32-рата минута. Тогава Джак Уилшър прати топката в мрежата на Чех, но попадението не беше зачетено заради несъществуваща засада. В 38-ата минута Отбор Зинченко излезе напред в резултата. Пирес намери Жилберто Силва на фланга. Той центрира в наказателното поле, а Нобъл овладя топката и преодоля Чех от чиста позиция.

Три минути по-късно равенството беше възстановено. Зеедорф получи на границата на наказателното поле, справи се с Пирес и със страхотен удар матира Йенс Леман. Топката беше насочена в горния ляв ъгъл и легендарният страж нямаше как да се намеси. Така Отбор Шевченко изравни за 1:1.

След почивката двата отбора си размениха по още един гол. В 54-тата минута тимът на Зинченко отново поведе. Уилшър асистрира на Дарио Сърна. Хърватинът запази хладнокръвие и вкара. В 73-тата минута Жуниор Мораеш беше близо до отбелязването на гол. Бившият футболист на Шахтьор (Донецк), Динамо (Киев) и ЦСКА стигна до избита от вратаря топка след удар на Пирес. При добавката обаче не уцели целта.

Около пет минути по-късно крайният резултат беше оформен. Дефоу проби по левия фланг и прати топката в наказателното поле. Няколко футболисти се разминаха с нея, но Галас беше най-съобразителен и я прати в мрежата – 2:2.

За играч на мача беше определен Кларънс Зеедорф, а предвиденият трофей ще трябва да бъде поделен между двата звездни отбора, които не успяха да излъчат краен победител.