9 Август, 2023 07:00 2 226 0

• шампионска лига-
  • резултати

Копенхаген и Спарта Прага завършиха 0:0 и оставиха развръзката за реванша

ПСВ и Галатасарай громят в Шампионска лига, Клаксвик от Фарьорски острови продължава да изумява - 1

ПСВ Айндховен направи сериозна крачка към плейофите за груповата фаза на Шампионската лига, след като победи с 4:1 у дома Щурм Грац. Исак Бабади откри резултата за домакините в 4-ата минута, а Люк де Йонг добави още два гола в 22-ата и 32-ата минута. Австрийците намалиха чрез Йон Горенц Станкович пет минути преди края на първата част. Крайният резултат оформи Ибрахим Сангаре в 73-ата минута.

Галатасарай също е с единия крак в следващия кръг. "Джим Бом" разби с 3:0 като гост Олимпия Любляна. Керем Актюркоолу даде аванс на "лъвовете" в 9-ата минута, а малко след началото на второто полувреме Дрийс Мертенс удвои. Халил Дервишоолу вкара трети гол в добавеното време на мача.

Клаксвик от Фарьорски острови продължава да изумява Европа. Скромният тим победи с 2:1 у дома Молде. Гостите поведоха в 49-ата минута чрез Магнус Ейкрем. В 64-ата минута Арни Фредригсберг изравни, а отново той вкара за 2:1 в 86-ата минута.

Полският Ракув Ченстохова се наложи с 2:1 над Арис Лимасол. Владислав Кочергин даде аванс на домакините още в 7-ата минута. Малко след час игра Фабиан Пясецки удвои. Михлали Маямбела запази шансовете на Арис за реванша с гол в 89-ата минута.

Копенхаген и Спарта Прага завършиха 0:0 и оставиха развръзката за реванша. За чехите в 60-ата минута в игра се появи националът Мартин Минчев.

Брага се наложи с 3:0 над Бачка Топола у дома. Поргулците вкараха два бързи гола чрез Брума (17) и Пици (19). Крайният резултат оформи Алваро Джало малко преди края.