• шампионска лига-
  • рб лайпциг

Фил Фоудън (25), Хулиан Алварес (85) и Жереми Доку (90+2) вкараха головете за "гражданите"

Манчестър Сити удари РБ Лайпциг в края, Холанд се скъса да пропуска (ВИДЕО) - 1

Носителят на трофея в Шампионската лига - Манчестър Сити победи с 3:1 РБ Лайпциг като гост в двубой от втория кръг на битката в Група G. Фил Фоудън (25), Хулиан Алварес (85) и Жереми Доку (90+2) вкараха головете за "гражданите", Лоис Опенда (48) се разписа за домакините.

Манчестър Сити натисна още в първите минути. В 14-ата Бернардо Силва направи сериозен пропуск, но четири минути след това англичаните поведоха. Рико Люис върна топката към наказателното поле, където Фил Фоудън засече от движение за 0:1. В края на полувремето шут на Холанд бе отразен от стража на РБ Лайпциг . Бласвих.

Три минути след почивката домакините изравниха, след като Грийлиш изгуби топката в средата на терена. Поулсен подхвана контраатака, завършила с извеждащ пас към Опенда, който с удар в далечния ъгъл матира Едерсон за 1:1.

Сити отново натисна, но Холанд продължи да пропуска пред вратата на съперника. В 63-тата минута и късметът обърна гръб на "гражданите", след като топката срещна гредата при удар на Фоудън от пряк свободен удар. Седем минути преди края Холанд опита да премине покрай вратаря на домакините, но в последния момент Клостерман го лиши от попадение.

Резервата Хулиан Алварес обаче засенчи голмайстора на "гражданите" в 85-ата минута. Аржентинецът получи от Доку около границата на наказателното поле и със страхотен фалцов удар прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл - 1:2.

В добавеното време Алварес и Доку си размениха ролите и аржентинецът изведе белгиеца при една контраатака, а Доку завърши хладноквърно, оформяйки крайния резултат 1:3.