Фиорентина измести шампиона на Италия от топ 4

• стадион диего армандо марадона-
  • серия а

Успехът изкачи Фиорентина до 4-ата позиция в Серия А със 17 точки, докато "небесносините" са 5-ти с 14 пункта

Фиорентина измести шампиона на Италия от топ 4 - 1

Фиорентина победи Наполи с 3:1 като гост на стадион "Диего Армандо Марадона". Попаденията за "виолетовите" бяха дело на Йосип Брекало, Джакомо Бонавентура и Николас Гонсалес. Успехът изкачи Фиорентина до 4-ата позиция в Серия А със 17 точки, докато "небесносините" са 5-ти с 14 пункта.

Наполи можеше да поведе в резултата още в 6-ата минута, но ударът на Джовани ди Лоренцо премина малко над напречната греда. Секунди след това Фио отвърна на удара и поведе в резултата. Изстрелът на Лукас Куатра попадна в десния страничен стълб, но про добавката Брекало отбеляза.

В 22-ата минута гол на Виктор Осимен бе отменен заради засада. Седем минути по-късно Станислав Лоботка застраши вратата на Пиеро Терачано, но не успя да изравни резултата. В четвъртата минута на добавеното време на първото полувреме Наполи получи дузпа след нарушения на вратаря на гостите. Осимен застана зад топката и не сбърка.

Шест минути след началото на втората част Фиорентина нацели още една греда чрез Нанитамо Иконе. В 59-ата минута Осимен пропусна златна възможност. Той се справи със защитник на гостите и остана очи в очи с Терачано, но стражът показа добър рефлекс.

Само четири минути по-късно Фиорентина отново поведе след гол на Джакомо Бонавентура. В 78-ата минута гостите отново нацелиха греда. В третата минута на добавеното време Николас Гонсалес оформи крайния резултат.