11 Декември, 2023 20:15 917 2

Берое и Етър затвориха футболната есен у нас с 0:0

• етър-
  • берое-

Големият герой в срещата определено беше вратаря на „виолетовите“ - Мартин Величков

Берое и Етър затвориха футболната есен у нас с 0:0 - 1

Берое и Етър Велико Търново затвориха 20-ия кръг и футболната есен у нас с нулево реми (0:0) между двата отбора в мач, състоял се в Стара Загора. Големият герой в срещата определено беше вратаря на „виолетовите“ - Мартин Величков, след като стражът на няколко пъти спаси своята врата и спомогна на „болярите“ да стигнат до ценната точка, която може и да им помогне в борбата за спасяване накрая на сезона в efbet Лига. Гостите дори доиграха срещата с човек по-малко, след като бранителят Кольо Станев беше изгонен в 72-ата минута, но това не оказа влияние върху резултата под Аязмото.

Берое е девети в края на 2023-а година с 25 точки, докато Етър е загнезден на последната позиция с 9 пункта от 20 изиграни мача.

Енцо Ойос стреля от фал в 11-ата, но Мариян Иванов при стената отклони топката и направи така, че Величков "засита", но за негово щастие топката отиде в ъглов удар. Беройци имаха шанс след корнера, след като Вини Трибуле след суматоха шутира към вратата на госта, но бранителите на Етър изчистиха. Последва силен удар от Франко Минго, който обаче бе доста неточен.

В 22-ата "болярите" създадоха първия си сериозен шанс в срещата. Крум Стоянов отляво направи добър рейд и финтира двама бранители на Берое. Последва центриране към Мариян Иванов, който пък опита акробатичен изстрел със задна ножица, но ударът му отлетя високо над напречната греда.

Домакините сигнаха до изгодна ситуация през левия фланг, след като топката беше центрирана към Вини Трибуле от Еспиноса и първият отигра с глава, но прати топката над гредата на Величков. Берое създаде ново положение чрез Викторио Вълков, който стреля с глава след корнер. Топката тръгна застрашително към вратата на Величков, ала капитанът Георги Ангелов се намеси пожертвователно и изчисти напред.

Гостите създадоха нападение след статично положение в 37-ата, а Шано даде бърз пас по земя към Мартин Моран, който отблизо завърши, но Моран бе в засада и попадението беше отменено. Две преди да изтече редовното време на първата част Джани Политино овладя вдясно и центрира към Сантиаго Годой. Аржентинският нападател овладя с гръб към вратата на Етър през бранител и стреля технично, но Мартин Величков показа класа и изби в ъглов удар.

​Джани Политино опита удар към вратата на Етър при старта на втората част, но Величков спаси. В 51-ата минута фенове на двата отбора се обединиха и запалиха факли, което спря срещата в Стара Загора за 10 минути, след като гъстият дим се настани над терена на стадион "Берое". Съдията Никола Попов не можеше да използва системата ВАР и до изчистването на облаците не поднови играта.

В 72-ата пък Берое направи още една силна атака, а Енцо Ойос сви вдясно за Джани Политино. Той стреля по диагонала, ала Величков направи поредната си добра намеса в срещата. Три след това Кольо Станев от Етър остави своите с 10 човека, след като Сегундо Пачаме го фаулира, но при падането реши да изхвърли с крака тялото на съперника. Никола Попов преразгледа ситуацията и взе решение да изгони бранителя на "виолетовите".

Берое създадое поредната чиста ситуация, а Вини Трибуле свали с глава топката вдясно за Джани Политино и размина Величков. Той стреля, но прати топката край търовската врата - аут. Пет преди края Вини Трибуле успя да се освободи от опеката на бранител на Етър в наказателното поле на "болярите" и комбинира с Политино. Той отправи поредния си удар в срещата от воле, ала доста неточно - аут. В 87-ата Вини Трибуле беше изведен вляво и даде остър пас за Годой. Той отигра от движение, но Величков с тяло парира удара на нападателя. В последствие удар на Политино беше блокиран от бранител на гостите.

Натискът на заралии не стихна, а Вини Трибуле видя Сантиаго Годой в полето на Етър, след което последва изстрел, но Ангелов с крак блокира нападателя на Берое. В 96-ата Етър оцеля, след като капитанът Ангелов изчисти рикоширала топка, която бе центрирана в наказателното му поле току преди голлинията и тук късметът пак се усмихна на "болярите".

В деветата минута от добавеното време Сегундо Пачаме обстрелва вратата на търновци от средна дистанция, но мерникът му изневери и топката отиде встрани.