Челси е на 1/2-финал за "Карабао Къп", след драма с дузпи с Нюкасъл

• карабао къп-
  • евертън-
  • фулъм

Челси е на 1/2-финал за "Карабао Къп", след драма с дузпи с Нюкасъл  - 1

Челси победи драматично Нюкасъл с 5:3 след изпълнение на дузпи и се класира на полуфиналите за "Карабао Къп".

Редовното време завърши 1:1, като Челси се добра до равенството чрез Михайло Мудрик във втората минута на даденото от съдията продължение. Преди това Калъм Уилсън бе откри за "свраките" в 16-ата минута.

При изпълнението на дузпите играчите на Челси бяха безапелационни при четирите си изпълнения, а Киърън Трипиър и Мат Ричи пропуснаха за гостите.

Така Челси взе сладък реванш за загубата от Нюкасъл с 1:4 в последния мач помежду им.

В друг мач от 1/4-финалите Фулъм сломи съпротивата на Евертън също след изпълнение на дузпи на "Гудисън Парк". В редовното време срещата завърши при резултат 1:1.

Фулъм откри в 41-вата минута, когато Антони Робинсън центрира остро във вратарското поле, където топката се отклони от Майкъл Кийн и влезе във вратата. Евертън изравни в 82-рата минута чрез Бето, а резултатът се запази. При дузпите гостите бяха по-прецизни и се наложиха със 7:6 точни изстрела от бялата точка.

Място в полуфиналите си осигури и отборът на Мидълзбро. Възпитаниците на мениджъра Майкъл Карик разбиха с 3:0 Порт Вейл като гост и продължават със страхотния си рейд в турнира.

Джонатан Хоусън в 11-тата минута даде преднина на гостите, а Морган Роджърс удвои в 23-тата. През втората част Мат Крукс оформи крайния резултат.