Порто препарира Арсенал в самия край след фамозен гол

• порто-
  • шампионска лига

Португалците биха с 1:0

Порто препарира Арсенал в самия край след фамозен гол - 1

Порто победи Арсенал с 1:0 в първи мач от осминафиналната фаза на Шампионската лига.

В първите 15 минути нямаше сериозни опасности пред някоя от двете врати, като Арсенал владееше много топката и търсеше празни пространства в противниковата отбрана. В 17-а минута Деклан Райс изпълни пряк свободен удар, но той попадна право в ръцете на вратаря, а имаше и фал в атака.

Малко след това Галено пропиля чиста възможност. Той изстреля топката от упор, но тя разтресе лявата греда.

Второто полувреме бе с малка динамичност, като отново Арсенал владееше топката, но до 70-а минута имаше само по един удар за двата отбора през втората част.

Двубоят продължи в същия тон, като двата отбора не искаха да рискуват. В четвъртата минута на добавеното време се случи голямата драма. Галено овладя топката и опита страхотен удар извън наказателното поле, който направи феноменална парабола и влетя във вратата на Рая, който нямаше как да реагира - 1:0 за Порто.

Това бе и всичко в двубоя, а португалският тим взе аванс преди реванша след страхотното изпълнение на Галено.