• нба-
  • александър везенков

Българинът Александър Везенков пропусна и този двубой заради контузия в глезена

Сакраменто изненада с домакински крах - 1

Сакраменто Кинг допусна изненадваща домакинска загуба със 104:112 (30:23, 29:31, 14:32, 31:26) срещу състава на Хюстън Рокетс. През първото полувреме домакините имаха инициативата, но кошмарна трета четвърт им изигра лоша шега и се оказа фатална за крайния изход на мача. Българинът Александър Везенков пропусна и този двубой заради контузия в глезена.

В началото всичко изглеждаше безоблачно за домакините в "Голдън 1 Сентър". Те постепенно трупаха преднината си, която в един момент достигна до 13 точки при 54:41, но до края на полувремето Хюстън успя да намали изоставането си само до 5 точки при 59:54.

Тогава дойде и кошмарната трета четвърт за Сакраменто, в която всичко се обърна с главата надолу. Нищо в играта на "кралете" не се получаваше и те успяха да отбележат едва 14 точки, докато съперникът им се развихри и наниза цели 32, с което не само направи обрат в резултата, но и натрупа солиден аванс от 13 точки при 73:86.

В един момент в четвъртата част преднината на гостите дори стигна до 16 точки, но Сакраменто направи отчаян финален щурм и бе близо до обрата, като стопи изоставането си само до 5 точки при 96:101. Хюстън обаче не допусна да се стигне до обрат и удържа победата за крайното 112:104 в своя полза.

Домантас Сабонис направи нов силен мач и бе най-резултатният на терена с 25 точки. Той записа и пореден дабъл-дабъл, след като хвана и 15 борби. Още 20 точки за домакините добави Малик Монк, а с 18 се отчете Ди'Арън Фокс.

За гостите над всички бе Фред Ван Флийт с 22 точки и 9 асистенции, Джейлън Грийн завърши с 19 точки, а Алперен Шенгюн отбеляза 14.

Тази загуба свали Сакраменто на 7-ата позиция в Източната конференция с актив от 36 победи и 27 загуби. Хюстън Рокетс пък се изкачи до 11-ото място с 29 победи и 35 поражения.