Черно море победи Септември в последен мач от кръга

• първа лига

Черно море взе първа победа за новия сезон

Черно море победи Септември в последен мач от кръга - 1
Кадър: Diema Sport

Черно море Варна взе първа победа за новия сезон, след като победи Септември с 2:0. Попаденията паднаха през второто полувреме. В началото на частта се разписа Исмаил Иса, а в заключителните минути на срещата Мазир Сула "затвори" срещата и остави трите точки във Варна.

Първата интересна ситуация в мача дойде в 6-ата минута. Тогава Мартин Христов върна топката към Димитър Шейтанов, но не го направи по най-добрия начин и можеше да си отбележи автогол, топката обаче се разходи по голлинията и излезе в ъглов удар.

В 10-ата минута Асен Дончев подаде остро към Едгар Пашеко, който опита да вкара с пета, но Шейтанов спаси.

Домакините организираха добра атака отдясно в 27-ата минута. Васил Панайотов се включи от втора позиция, върна към Мазир Сула, който стреля от 12 метра, но защитник на гостите блокира шута му.

Отборът от София направи добра атака в 39-ата минута. Фаустат Степонавичиус нанесе удар, но след рикошет топката излезе в ъглов удар-.

Черно море поведе в 55-ата минута. Васил Панайотов пусна диагонален пас наляво към Мазир Сула, който напредна по крилото и с прекрасно подаване намери Исмаил Иса, който засече топката в мрежата на Димитър Шейтанов.

В следващата атака Милушев можеше да отбележи гол секунди, след като се появи на терена, но стреля право в ръцете на Шейтанов.

В 62-ата минута топката се удари в ръката на Георги Върбанов, но до дузпа не се стигна. Последва ъглов удар, след който Васил Панайотов стреля с глава, но топката се удари в левия стълб на вратата на гостите.

След няколко минути домакините имаха още една възможност при ъглов удар. Калкан подаде към Панайотов, който стреля от движение, но изпрати топката покрай вратата.

В 79-ата минута Сула получи пас в дълбочина, но бе съборен от Кубрат Йонашчъ, който се оказа последен в защитата. Оказа се обаче, че има засада, което го спаси от червения картон.

Последваха два последователни удара в сметката на Черно море, които обаче не намериха целта.

Черно море "затвори" мача в 87-ата минута. Дуду пусна към Виктор Попов по фланга, той центрира в наказателното поле, където Васил Панайотов прескочи топката и Мазир Сула от десетина метра отбеляза второто попадение в мача.

ЧЕРНО МОРЕ - СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Исмаил Иса 55', 2:0 Мазир Сула 87`

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Дани Мартин, 8. Асен Дончев (63' - 11. Дуду), 23. Едгар Пашеко (63' - 16. Андреяс Калкан), 5. Начо (80' - 27. Даниел Димов), 71. Васил Панайотов (К), 10. Мазир Сула (88` - 17. Мартин Милушев), 86. Исмаил Иса (80' - 7. Брено Тейшейра), 6. Виктор Попов

Старши треньор: Илиан Илиев

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов (К) – 7. Николай Дросев, 18. Кубрат Йонашчъ, 26. Мартин Христов, 27. Георги Върбанов, 10. Маниумол Ачол, 28. Франк Ландри (85` - 9. Валентин Доцев), 22. Витиньо (63' - 14. Жан-Пиер Да Силва), 20. Фаустас Степонавичюс (85` - 23. Никола Величковски), 17. Кевин Беманга (75' - 25. Александър Джамов), 11. Ивайло Михайлов

Старши треньор: Николай Митов

Рефер: Владимир Вълков