• асими фадига-
  • левски-
  • ботев враца

В Гвинея хвалят футболист на Левски - 1

Асими Фадига се превърна в една от основните фигури за Левски при победата с 4:0 над Ботев Враца. Халфът се появи в игра в 62-ата минута на мястото на Марин Петков при резултат 1:0. Четири минути след това той се разписа с красив удар от въздуха, а в последната на редовното време оформи крайното 4:0 след ново чудесно изпълнение от границата на наказателното поле.

Попаденията на 27-годишния футболист бяха отразени в Гвинея - играчът има корени от африканската държава.

"Фадига се включи много силно за Левски и вкара два много красиви гола за изразителния успех на тима си. Определено показа класа", пише joueursguineens.

До момента Асими Фадига няма мачове за националния отбор на Гвинея.