Левски победи Ботев Враца в контрола с 5 гола

• ботев враца-
  • контрола

"Сините" се наложиха с 3:2

Левски победи Ботев Враца в контрола с 5 гола - 1

Левски победи Ботев Враца с 3:2 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов" в София. В 7-ата минута Евертон Бала откри резултата, а в 20-ата минута Мустафа Сангаре удвои. В 67-ата минута Иван Василев намали изоставането на своя отбор. Келиан ван дер Каап вкара трети гол за "сините" в 71-ата минута, а две по-късно Даниел Генов вкара за 3:2.

Първата добра възможност за гол се откри пред Левски. "Сините" изградиха страхотна атака, при която Фабио Лима напредна отляво и намери Патрик Мислович на точката за изпълнение на дузпа. Словакът нанесе опасен удар, който Федерико Бариос изби. Малко след това стражът на гостите се справи с удар на Кристиан Димитров.

Столичани поведоха в 7-ата минута. Мустафа Сангаре задържа топката с гръб към вратата и подаде към Евертон Бала. Бразилецът със страхотен удар от около 20 метра не остави никакви шансове на Бариос за 1:0.

В 13-ата минута силен удар от далечна дистанция на Фабио Лима профуча опасно над вратата на врачани. Две минути след това пробив на Деян Лозев отдясно завърши с удар на Бубакар Траоре от удобна позиция, който беше блокиран от защитник в синьо.

Левски удвои аванса си в 20-ата минута. Галчев се пребори за топката и подаде към Мислович. Словакът подаде към Сангаре, който беше изпуснат от Мартин Бачев и с удар в десния ъгъл вкара за 2:0.

Домакините можеше да вкарата трети гол в 29-ата минута. Тогава след грешка на защитник на Ботев Сангаре се озова сам срещу вратаря, но Бариос изпревари французина и изби. Малко след това Евертон Бала шутира над вратата.

В 34-ата минута Бариос изби силен шут на Фабио Лима от пряк свободен удар от далечна дистанция. Малко след това Сангаре овладя топката след центриране отдясно, след което се обърна и нанесе силен удар от десетина метра, който колумбийският вратар на гостите изби в корнер. След неговото изпълнение Сангаре нанесе слаб удар с глава, с който не затрудни противниковия страж.

В 42-ата минута Галчев с отличен пас от дълбочина изведе Сангаре отляво. Нападателят напредна и навлезе в наказателното поле, като опита удар, който беше безкрайно неточен.

Три минути след почивката резервата Джавад Ел Джемили отправи удар от далечна дистанция, който премина покрай вратата. В 49-ата минута Евертон Бала пусна извеждащ пас към Фабио Лима. Бразилецът остана сам срещу вратаря на гостите, но нанесе много слаб удар и стражът се справи.

В 56-ата минута Любомир Василев се справи с шут на Асими Фадига. Две минути след това Даниел Генов напредна отдясно и центрира в наказателното поле. Алдаир изпусна Владислав Найденов, който опита удар, а топката рикошира в португалеца и премина над вратата.

В 63-ата минута Бала опита ножичен удар след подаване на Фадига, но топката се удари в гърба на противников футболист и излезе в корнер. След неговото изпълнение Василев изби удар на Ван дер Каап. В ответната атака Иван Андонов показа чудесен рефлекс след удар на Генов и предотврати сигурен гол.

В 67-ата минута Андонов отново се намеси добре и изби опасен удар в корнер. След неговото изпълнение с глава се разписа Иван Василев и намали изоставането на своя отбор. Фабио Лима получи контузия малко преди това и се наложи да напусне терена, като остави своя отбор с човек по-малко.

В 71-ата минута Левски вкара трети гол. Бала центрира към далечната греда от корнер. Фадига свали топката към Ван дер Каап, който беше покрит от Чавдар Ивайлов и засече във вратата за 3:1.

Две минути след това Генов получи подаване отдясно в наказателното поле и със силен удар в близкия горен ъгъл не остави шансове на Андонов за 3:2.

В 77-ата минута гредата спаси Левски след удар от границата на наказателното поле на Чавдар Ивайлов. Осем минути след това Алдаир пресече топката в половината на Ботев, напредна и подаде към Евертон Бала отдясно. Бразилецът опита удар от малък ъгъл, но Любомир Василев се справи и изби.

В 87-ата минута Ел Джемили напредна с топката, направи двойно с Алдаир, който го изведе сам срещу вратаря. Мароканецът нанесе удар, който Василев изби в корнер.

Левски - Ботев Враца 3:2

1:0 Евертон Бала (7)

2:0 Мустафа Сангаре (20)

2:1 Иван Василев (67)

3:1 Келиан ван дер Каап (71)

3:2 Даниел Генов (73)

Левски: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 12. Мустафа Сангаре, 17. Евертон Бала, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клемент Икенна, 50. Кристиан Димитров

Треньор: Станислав Генчев

Ботев Вр: 34. Федерико Бариос, 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 11. Мартин Ачков, 6. Давид Суарес, 8. Даниил Кондраков, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов, 21. Бубакар Траоре, 7. Иван Василев