Република Китай успешно овладя кризата, причинена от Covid-19, тръгнал от китайския град Ухан. Страната разчиташе на богатия си опит от предходни епидемии – взе адекватни и навременни мерки и не пести усилия и ресурси, за да гарантира живота и здравето на своите граждани. Правителството на Тайван отмени забраната за износ на хирургически маски, наложена по-рано тази година като част от мерките за справяне с вируса.
В хода на пандемията тайванските производители на маски увеличиха производството си от 1,8 милиона до 20 милиона на ден. Към днешна дата търсенето значително е намаляло, стигайки до 8 милиона на ден.
По-рано миналия месец група тайвански производители обявиха, че се обединяват, за да разпространят своето ноу-хау и оборудване за производство на маски, за да помогнат в глобален план. Екипът се състои от финансирания от правителството Институт за индустриални технологични изследвания, Изследователския институт за текстилна промишленост, Центъра за изследвания и развитие на прецизната техника и дузина производители, които ще си сътрудничат за подпомагане на страни от Северна Америка, Европа и Югоизточна Азия, да могат максимално бързо да изградят нови производствени мощности.
Производителят на медицински консумативи Motex Group заяви, че е инвестирал над 100 милиона тайвански долара в пускането на три поточни линии за нетъкан текстил. Всяка от тях може да произведе 1 тон плат на ден. Председателят на Motex, чиято идея е износът на готови фабрики за хирургически маски, очаква масово търсене от чужбина.
В Тайван се справя повече от успешно с овладяването на коронавируса, като общият брой на заразените досега е 479, включително и седем смъртни случая и 441 излекувани.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ,😷😷😷
23:40 09.08.2020
2 1944
Коментиран от #4
23:49 09.08.2020
3 Дельо Хайдутин
23:53 09.08.2020
4 5922
До коментар #2 от "1944":
Образовай се малко бе, поне да не ти се смеят децата... "Република Китай" е фактически онуй мизерно островче Тайван, а континентален Китай е КНР... Едно не схващам: уж островчето искат да са независими и отделно от КНР, а пак се кръщават ".... Китай"- как да ги приемат хората сериозно?00:15 10.08.2020
5 Гост
Нова немска медицина ни казва, че причините за всяко заболяване, с изключение на физическа травма и отравяне, са процесите, протичащи в психиката ни. Нова немска медицина се основава на 5 биологични закона, които д-р Хамер разработва през 80-те години на миналия век.
4, биологичният закон на новата германска медицина ни обяснява ролята на микробите и вирусите в организма и необходимостта от тяхното участие за намаляване или увеличаване на тъканите в последната фаза на конфликта. По този начин вирусите и бактериите не са враг, а човешки помощник. По-специално, вирусите участват в процеса на оздравяване на епителната тъкан (лигавици, епидермис, канали, бронхи).
В случай на коронавирус се развива пневмония - възпаление на бронхиалната лигавица.
От гледна точка на новата немска медицина пневмонията се свързва с териториален конфликт на заплаха, огромен брой ситуации от ежедневието, в които човек може да почувства потенциална заплаха или натиск върху себе си или личните си граници. Този конфликт може да бъде свързан и със страх от заплахата, надвиснала над личността.
Страхът от заразяване с смъртоносен вирус в този случай е най-подходящото като причина за пневмония. Пневмонията се развива по време на лечебната фаза, когато конфликтът приключи.
01:11 10.08.2020
6 Анонимен
пилона на главният действащ поток –
този на парите (или по-точно казано -
на онова, което стои зад борбата за тях
- усещането за ниска лична
себестойност). Виждаме, матрица,
основана на ума за сметка на сърцето,
която не може да чувства сама по себе
си, а й е необходим външен източник на
стойност, а оттам и на радост. Някак
всички в матрицата дълбоко в себе си
вярват, че са нещастници без стойност
щом нямат пари. И понеже в каквото
вярваш, ти все повече намираш
доказателства за валидността му,
колкото повече търсят щастието си
навън, толкова по-ненаситни стават.
Тук се ражда консуматорското
общество, което живее предимно със
сетивата си и трябва да купува, за да
се чувства живо. Ражда се и усещането
за недостиг, което държи притежателя
си в капана на илюзията, че не е
цялостен сам по себе си, а има нужда да
купува, за да се чувства пълен. А оттам
и - просперитетът на китайската
икономика, която задоволява евтината
нужда от постоянно консумиране.
01:14 10.08.2020
7 Алфа Вълкът
02:00 10.08.2020
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Мутрафчииски
06:03 10.08.2020
10 Този коментар е премахнат от модератор.