Трайните последствия от COVID-19 вече са научно доказани - белодробни аномалии са регистрирани три месеца след преболедуване на инфекцията, предаде БНТ.
В проучването, извършено от екип от университета в Оксфорд, са включени 10 пациенти, при които е използвана нова техника за наблюдение на белите дробове. Според експерти възможността за откриване на дългосрочни последствия е от огромно значение за пациентите. А броят на заразените с COVID-19 в глобален мащаб вече е над 63 милиона души.
От Световната здравна организация приканиха хората да преосмислят плановете си за празниците. "В празничния период всички искаме да бъдем с хората, които обичаме. Не си струва да излагаме на риск себе си и семейството, и приятелите си. Трябва добре да преценим чий живот е заложен на карта с решението ни да бъде заедно. Пандемията от COVID-19 ще промени начина, по който празнуваме, но това не означава, че не можем да празнуваме. Все още можем", каза Тедрос Гебрейесус, генерален директор на СЗО.
-9 +16
-4 +12
-5 +8
-5 +6
Коментиран от #16
-3 +5
-5 +11
То и след гледане на много ТВ има трайни последици, ама гледащият не страда от тях. Страдат околните.
Същото е като да си глупав. Нищо не усещаш. другите страдат.
-3 +5
До коментар #7 от "Тусю":
Ти, колко русофила си изнасилвал?
Питам, щото изнасилването е наказуемо деяние.
Сега марш към Софийския при бай Ставри. На него няма да му се наложи да те изнасилва. На всички е известно, че соросоидите сами се предлагат. Хем модерно, хем политкоректно.
Хехе!
-3 +5
Ццц, цял съм в слух.
-0 +3
Коментиран от #15
-0 +7
-0 +2
-0 +3
-0 +4
До коментар #11 от "Българка":
Не ти се присмиваме , НАШИЯТ Б.М.БОРИСОВ също го преболедува и резултатите са явни - анормално поведение , склонност към лъжа и натрупване на капитали - движими и недвижими по ЦЯЛ свят ! Пример имаме и от патока Доналд - пребуледува и не ще да напусне Белият Дом ! Запънал се е като м-ре на мост и НЕ , НЕ , НЕЕЕ НАПУСКАМ ! Странно променя психиката този КОВИД19 , а ужким засягал белите дробове - явно е лекарска грешка - засяга мозъчните функции !
-0 +1
До коментар #5 от "Про. ГЕН. Мамунофчийски":
Ние ще се имунизираме и продължаваме да хвалим младия БОГ - Б.М.Б. който слезе на земята да изкупи нашата меркантилност и мързел с по-високи цени на продуктите и масова безработица заради фалити на малкия и средния бизнес !
-0 +2
-0 +2
-0 +1