Тема: Украйна

Тръмп все още няма план за прекратяване на войната в Украйна

4 Февруари, 2025 12:35 1 110 64

  • тръмп-
  • доналд тръмп-
  • сащ-
  • украйна-
  • война-
  • русия-
  • владимир путин-
  • игор рейтерович

Путин не дава признаци, че е готов на отстъпки – дори напротив, той продължава да изисква капитулацията на Украйна

Тръмп все още няма план за прекратяване на войната в Украйна - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Американският президент Доналд Тръмп все още няма окончателен план за прекратяване на войната. Това заяви политологът Игор Рейтерович, предаде FREEДОМ.

„Тръмп все още няма окончателен план, който е готов да приложи и представи на обществеността. Работата върви и то доста активно, но колко време ще отнеме е открит въпрос“, каза той.

Белият дом вече заяви, че се водят преговори с Москва и Киев за провеждането на пръв кръг от преговори при администрацията на Доналд Тръмп, но все още няма нищо конкретно – нито като дата и място, нито като визия как трябва да изглежда краят на войната.

Тръмп заяви, че и двете страни губят огромен брой хора, предимно млади мъже, и това кръвопролитие трябва да спре. Американският президент Тръмп обаче не казва как. Путин, от своя страна, би желал да се срещне лично с Тръмп и без участието на ЕС и Украйна в преговорите, смята Рейтерович.

По думите му без участието на Европейския съюз няма да е възможно да се постигне мир в Украйна. Когато Тръмп говори за прекратяване на руско-украинската война, той няколко пъти каза публично, че ЕС трябва да поеме активна роля в подпомагането на Украйна да се възстанови от войната. И ако говорим за осигуряване на гаранции за сигурност, то преди всичко те трябва да бъдат поети от европейските страни, които са членки на НАТО.

„Европейците, за разлика от Тръмп, обективно разбират по-добре какво се случва в Украйна. Много от лидерите на европейски държави са били тук и прекрасно разбират какво е Руската федерация. Затова игнориране от страна на ЕС няма да има. Европейските държави определено ще трябва да присъстват на дискусиите“, каза политологът.

Анализатори отбелязват, че републиканците имат мнозинство в Конгреса и Сената. Това може да помогне на Тръмп да действа по-независимо, което ще има положително въздействие върху скоростта на вземане на решения в преговорите. Путин обаче не дава признаци, че е готов на отстъпки – дори напротив, той продължава да изисква капитулацията на Украйна, за да спре войната.


Поставете оценка:
Оценка 3.3 от 14 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Последния Софиянец

    24 5 Отговор
    Спря парите и фронта се разпада.

    Коментиран от #10, #23

  • 2 Да се знае

    27 0 Отговор
    Лаладжия .
  • 3 Тоя лъже

    25 0 Отговор
    повече и от нашио лъжльо
  • 4 456

    28 1 Отговор
    Тръмп не може и да има план. Той може да има идеи ,но план не.
  • 5 Примати

    9 29 Отговор
    Русия има само 38 милиарда във фонда за национално благосъстояние. Русия е пред колапс…

    Коментиран от #17, #30

  • 6 ха-ха

    20 3 Отговор
    И тоя като колегата си в украйната - само дрънка врели-некипели и си вярва .
  • 7 Беше ми домъчняло за FREEДОМ

    22 2 Отговор
    и за Бесарабски фронт, Марче.
  • 8 Тръмп

    22 3 Отговор
    няма лостове за натиск в/у Русия, каза Рьоте.

    Коментиран от #25

  • 9 Тръмп няма думата

    22 5 Отговор
    Може единствено да помогне на украинският народ като спре да финансира фашисткият режим и една война, която върви към последният украинец! Останалото Путин ще каже кога!
  • 10 456

    4 4 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    Той ги спря ,но съдията му спря заповедта.
  • 11 дОн вИТо

    14 2 Отговор
    И Тръмпича голям го извади , и накрая - едно голямо нищо !
  • 12 стоян

    6 17 Отговор
    Как да няма план -има план - Тръмп е разрешил на украинците да унищожат всички рузки рафинерии тръбопроводи компресорни станции и газокопресиращи заводи за втечнен газ - и плана засега се изпълнява успешно от украинците - путинофилите да гледат и украински канали с огромните пожари - по рузката няма да ги видят

    Коментиран от #15, #16, #19, #20

  • 13 Логично

    10 0 Отговор
    Шефът с малката шапка дойде... ще му обясни плана.
  • 14 Абсурдистан

    13 0 Отговор
    24-те часа отдавна изминаха. Дони е лъжец! По-лошото е, че е некадърен лъжец.
  • 15 стоенчо ,

    14 3 Отговор

    До коментар #12 от "стоян":

    от тия украински канали съвсем си зат...л...Сменяй ги , докато не е станало късно ...

    Коментиран от #38

  • 16 Колко време мислиш

    17 5 Отговор

    До коментар #12 от "стоян":

    ще държат украинският народ с глупава пропаганда и филмчета, докато синовете им ги ползват за пушечно месо? Недоволството в Украйна показва, че много скоро зельо ще търси някъде убежище!
  • 17 Неандерталци

    10 4 Отговор

    До коментар #5 от "Примати":

    Колко пъти ще колабира през 2025 г? През 23 и 24 колабира общо 183 пъти😅😅😅😘😘😘💩🐂💩🐂
  • 18 Българин

    7 4 Отговор
    Украйна утече У каная заедно с нейто!

    Коментиран от #28, #49

  • 19 Българин

    9 5 Отговор

    До коментар #12 от "стоян":

    Ако всичко случващото се в Украйна ти го намираш за украински успех то.........🧠🧠🧠🐂🐂🐂
  • 20 Ами

    6 1 Отговор

    До коментар #12 от "стоян":

    Пожарите на марки да ги сложат за спомен,че само тва ще им остане на Украйна като гледаме границите от Минските споразумения и сегашните:)))
  • 21 НАТО

    3 1 Отговор
    ТОзи нали още първият ден щеше да спре войната ;)?
    Плана му е като плана му за здравеопазване през предния мандат - концепсия на план
    Оражев палячо
  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Ха-ха-ха 🚾 🇷🇺 🚾 🇷🇺 🚾 🇷🇺 🚾 🇷🇺

    4 7 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    Спряла ти е мозъка руската пропаганда!
  • 24 Ха ха ха

    7 0 Отговор
    Клиничен кретен
  • 25 Атина Палада

    6 1 Отговор

    До коментар #8 от "Тръмп":

    Точно!Когато нямаш лостове за натиск върху някого,това означава ,че той е по силен от теб и ти се стараеш да направиш взаимоотношенията си с него добри и равнопоставени,за да запазиш имиджа си пред останалите ..Така разсъждава Тръмп ..
  • 26 80 години бг дебилетиране

    6 5 Отговор
    Кристиян Вигенин момичето още си мисли че има разлика между комунизъм и фашизъм

    Увредения мозък твърди че всеки които не харесва паметници на чужд окупатор е фашист

    Коментиран от #29

  • 27 Този Е

    5 3 Отговор
    Същия лаладжия като Костадинов €
  • 28 Истината

    4 11 Отговор

    До коментар #18 от "Българин":

    Доброволните руски роби не сте българи а само роби. Ненавиждани от българите и презирани от руснаците, защото знаят, че продалият собствената си родина ще продаде и господарят си!

    Коментиран от #32

  • 29 Наблюдател

    6 0 Отговор

    До коментар #26 от "80 години бг дебилетиране":

    Ще те блокират, над Вигенин има чадър и коментарите са спрени.
  • 30 Антиджендар

    2 1 Отговор

    До коментар #5 от "Примати":

    И то ги видя и сметна даже! Тц тц тц а няма финансиране от Тръмп за софиискияГендар прайд та ПО ДБ ще дават от свойте пари
  • 31 Дедовия

    4 0 Отговор
    Е, то тва беше ясно на всички разумни хора още преди да го изберат.
  • 32 Абе руски не знам

    7 2 Отговор

    До коментар #28 от "Истината":

    Но колко ли трябва да се мрази глупак, че САЩ да го направи безродна циганка, мразеща се топлкова, че да лъже повече от бат сали! Колко ли се мрази, че да вие в в краката на хората лъжите на САЩ, докато заради САЩ в Украйна загинаха хиляди и унищожаава България и Европа!

    Коментиран от #34, #36

  • 33 без коментар

    3 3 Отговор
    Игор Рейтерович ръководител на политическите и правните програми на Украинския център за социално развитие. Доцент в катедрата по парламентаризъм на Учебно-научния институт по публична администрация и публична служба на Киевския национален университет "Тарас Шевченко".
  • 34 Истината

    8 12 Отговор

    До коментар #32 от "Абе руски не знам":

    От Съединението до днес Русия и русофилите сте най големите врагове на България и българите! Няма нищо по-отвратително и гнусно от доброволният руски роб!

    Коментиран от #47

  • 35 Тоболд

    3 2 Отговор
    Нали обещаваше да прекрати войната до 24 часа ако стане президент. Ето, стана, но нищо не направи. Явно не е уточнил кои 24 часа. Може да са след няколко години.
  • 36 Доротея

    5 11 Отговор

    До коментар #32 от "Абе руски не знам":

    Русофилите страдате от синдрома на кучето на Павлов, реагирате първосигнално и не пропускате и най-малкият повод да плюете по САЩ и колективния Запад.
    Плюете първосигнално без да четете, без да прилагате знание или интелект!

    Коментиран от #40, #42, #43

  • 37 Хи их хи

    4 0 Отговор
    Всъщност този политолог е Райтерович с А не с Е, ама щом толкова си можете...
  • 38 стоян

    2 3 Отговор

    До коментар #15 от "стоенчо ,":

    До 15 ком - тия украински канали със кадри на огромни пожари са снимани от рузнаци и пуснати в ,, телеграм ,, другар
  • 39 Търновец

    5 0 Отговор
    Едно уточнение - Тръмп обвързва бъдеща Американска помощ за Украйна с даване на достъп на Американски фирми до Украинските подземни находища главно на литий

    Коментиран от #48

  • 40 веселяк

    7 1 Отговор

    До коментар #36 от "Доротея":

    То и ти, като кучето на Павлов страдаш от стомашно-чревни паразити нематоди, трихуриди, анкилостоми и тем подобни, но не го правим на проблем, нито сравняваме интелекта ти с този на амебата!
  • 41 Не е вярно

    4 5 Отговор
    че Тръмп няма план. Напротив. Той в момента го осъществява. Спря парите и оттегля САЩ от войната. Ще гледа отстрани. Това е.
  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 Русофилите не знам

    9 1 Отговор

    До коментар #36 от "Доротея":

    но знам, че да стане някой безродна циганка на САЩ и да вие лъжи в краката ми, докато САЩ унищожава България и Европа, докато занулява Украйна, трябва да е много тъап и празен. Нали?

    Коментиран от #54

  • 44 Тъпа Мара се побара

    1 0 Отговор
    Май някой обръща вече палачинката.....
  • 45 да ама не

    6 0 Отговор
    Ами как Тръмп да има план .преди да встъпи в длъжност не беше добре изяснен статута на Зеленски -и сега се разбира че той е нелегитимен не може да вземе участие в преговорите и неговите решения са юридически невалидни!Това е много голям проблем за Тръмп и докато той не бъде решен преговори няма да има! Ръководството на ЕС просто не иска преговори иска война и не им пука Зеленски дали е легитимен или не е!И затова те няма да бъдат на масата на преговорите -може Тръмп милостиво да им предложи едно диванче отстрани -да слушат и да изпълняват!Но понеже и Зеленски и ЕС продължават с безумията Тръмп може да си замълчи да се дистанцира да оттегли всякаква подкрепа и да остави нещата да се решат на бойното поле!И после ще каже -ето вижте нищо не може повече да се направи подписвайте капитулацията защото така не може да продължава!Така ще запази лице няма да излезе виновен а европейците които и без тия неща не го харесват и го саботират /и по-рано и сега и той го знае много добре/да духат супата и това е!
  • 46 ФАКТИ

    4 3 Отговор
    ПЛАНЪТ Е В ПУТИН И ЗАВИНАГИ.
  • 47 Абе Русия не знам

    4 1 Отговор

    До коментар #34 от "Истината":

    Но виж САЩ който унищожи Украйна, унищожава и ограбва България унищожава Европа и съсипва всеки безроден глупак по форумите, определено е вреден за света! После защо нормалните хора го в гнус от САЩ и от безродните глупаци създадени от този боклук!

    Коментиран от #55

  • 48 Находищата

    5 2 Отговор

    До коментар #39 от "Търновец":

    се усвояват от руската армия в източна Украйна. Тръмп ги бави и баламосва юрдечетата. След края на зимата фронтът ще се придвижва бързо все по на запад. Капитулацията на бандерите вече е необратима. Зеленото нарко ще се мята като риба на сухо още някой друг месец и дотам. После ще трябва да бяга.
    Ойро лунатиците пък нямат пари и само ще продължават с грандоманските си речи до приключването на войната. Следващата зима ще е последна.
  • 49 Е па

    0 0 Отговор

    До коментар #18 от "Българин":

    има ли место при тебе?
  • 50 ЕДГАР КЕЙСИ

    9 7 Отговор
    НАКРАЯ ЛЪСНА ЦЯЛАТА ИСТИНА ZA МИРОТВОРЕЦА “БАЙ ДОНЧО" ................ ТОЙ Е СЪЩИЯ БАНДИТ КАТО НАЦИОНАЛ СОЦИАЛИСТА ПУТЛЕР .................. ФАКТ !

    Коментиран от #56

  • 51 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 52 Осведомен...

    11 4 Отговор
    Тръмп е патологичен лъжец като кремълския, дърт фашист (който е и подлец)...
  • 53 Кико

    3 1 Отговор
    Лелееее, колко неща знае за Тръмп това същество!...
  • 54 Доротея

    4 7 Отговор

    До коментар #43 от "Русофилите не знам":

    Унищожен ти е мозъка от руската пропаганда!

    Коментиран от #62

  • 55 Хигиенизатор

    3 4 Отговор

    До коментар #47 от "Абе Русия не знам":

    Няма по голям боклук от този, който руснаците са създали и хранят в България. Но скоро ще го изринем!

    Коментиран от #61

  • 56 Атина Палада

    3 6 Отговор

    До коментар #50 от "ЕДГАР КЕЙСИ":

    Не точно.Тръмпи не убива американци.Путин очисти един милион руснака.Досега.

    Коментиран от #63

  • 57 преговорщик

    5 1 Отговор
    Рано е още за преговори. Руската армия е на границата на Днепропетровската област , предстои вземането и на металургичните мощности на Кривой рог и разчистване групировките , поддържащи земляците Порошенко, Тимошенко и Зеленски.
    Тръмп иска достъп до находищата на литий, платина и други ценни - всичко това в Украйна е вече под контрола на руската армия.
    Ще се разберат за количества и цена към САЩ и чак тогава преговори дали до Лвов или на Днепър ще спре руската армия.

    Коментиран от #59

  • 58 Неразбрал

    1 4 Отговор
    Някоя умствено осакатена копейка да разясни положението.
  • 59 Суджа

    2 4 Отговор

    До коментар #57 от "преговорщик":

    Севернокорейциите освободиха ли Курска област?
  • 60 факуса

    2 0 Отговор
    американския бойко нема никъв план
  • 61 Така е

    2 0 Отговор

    До коментар #55 от "Хигиенизатор":

    После кажи, че САЩ не е дъно на свет да създава безродни циганки да лъжат жално, докато САЩ унищожава България и Европа!
  • 62 Факт

    1 0 Отговор

    До коментар #54 от "Доротея":

    Иначе как някой ще е толкова глупав да го превърне САЩ в циганка и да вие лъжи жално в краката ми, докато САЩ му унищожава страната И Европа! Нали?
  • 63 Атина Палада

    1 0 Отговор

    До коментар #56 от "Атина Палада":

    Пак ли започна да пишеш от моя ник?

    Коментиран от #64

  • 64 Това правят троловете на САЩ

    0 0 Отговор

    До коментар #63 от "Атина Палада":

    Крадат и лъжат и показват какво зло е САЩ за света!
Новини по държави: