„Когато Румен Радев ме покани миналата година, не знаех къде отивам, но не съм се колебал и за миг. Това са редки шансове в живота. Опитът е безценен – и международен, и административен. Дотогава не бях влизал в държавна институция, не знаех как функционира подобна система”. Това заяви пред "Нова телевизия" Калоян Методиев – политолог и бивш началник на кабинета на президента
„Като оставим настрана изходът от цялата ситуация – опитът е безценен и аз го оценявам като плюс”, каза още той.
"Получих безценен опит и успях да прокарам някои от моите виждания, но очевидно имахме разминавания за стила на работа с президента. Аз съм политолог и виждам по различен начин нещата от военните, които са в кабинета на държавния глава. Моята гледна точка е, че съм подал оставка, а не че съм бил уволнен. За мен темата е приключена. Имахме разминавания по отношения на политиката, която се водеше", отбеляза Методиев.
"Никога не съм имал лични срещи и контакти с Десислава Радева. Не искам да влизам в кухненската работа и да коментирам дали тя командва парада, не е и моя работа. За мен не е така. От БСП не са водили разговори с мен по никакъв начин, камо ли да ставам министър. Политическата ситуация в момента е в сферата на спекулациите. Всеки се опитва да сглоби някакви коалиции, но трябва да изчакаме да минат предизборната кампания и самите избори. Хората трябва да се произнесат", каза още Методиев.
"За мен резолюцията на ЕП бе подкрепа за Борисов. Направи му се кръвопреливане. Някои пропагандни медии обявиха, че Борисов е разклатен, но това не е така. Цялата ЕНП се строи зад него и го подкрепи. Елена Йончева бе основен мотор на тази резолюция. В нея има крайно неприятни неща. Говоря за Истанбулската конвенция и ОМО "Илинден". По тези теми българското общество се е произнесло категорично. Йончева влезе в безпринципни коалиции в ЕП заради тази резолюция и сега всички ни се смеят, че България отстъпва от позициите си", коментира политологът приетата преди дни резолюция на ЕП за България.