Отидете към основна версия

2 499 29

Техеран: Никоя друга институция, нито друга държава, освен Иран, не е отговорна за управлението на Ормузкия проток

  • сащ-
  • иран-
  • ормузки проток-
  • корпус на гвардейците на ислямската революция-
  • персийски залив-
  • пентагон-
  • петрол

Иран предупреди, че всякаква намеса в управлението на Ормузкия проток от Техеран рискува да засили напрежението в региона

Снимка: БГНЕС/ЕРА

Иранският външен министър Абас Арагчи предупреди днес, че всякаква намеса в управлението на Ормузкия проток от Техеран, извън рамките, предвидени в меморандума за разбирателство с Вашингтон, рискува "да засили напрежението" в региона, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

"Никоя друга институция, нито друга държава", освен Иран, не е "отговорна" за управлението на протока, и "в съответствие с меморандума за разбирателство всяка намеса в този въпрос, всеки опит за приемане на нови или отделни разпоредби" ще доведе "до забавяния в отварянето на протока и ще засили напрежението", заяви Арагчи, който е на официално посещение в Багдад.

"Призовавам всички страни да не се намесват в управлението на протока и да не позволяват този меморандум за разбирателство да се отклони от курса си“, добави иранският министър след размяната на удари със САЩ, започнала в петък.

Поставете оценка:
Оценка 4.4 от 23 гласа.

Свързани новини