13 Февруари, 2020 10:56 1 760 2

LinkedIn: Ето къде служители са най-оптимистични за бъдещето си

  • linkedin-
  • работа-
  • оптимизъм-
  • кариера

Служителите в Индия, Индонезия и Китай са по-оптимистични относно бъдещото си кариерно развитие, отколкото работниците в която и да е друга голяма икономика. Това показва ново проучване на LinkedIn.

Нивата на оптимизъм в трите азиатски държави са далеч по-високи, отколкото в някои от водещите пазари на труда в света, включително САЩ, Канада, Германия и Великобритания.

Професионалната платформа изследвала над 30 000 служители, работещи в 22 различни страни и на възраст от 18 до 65 години, за своя годишен индекс LinkedIn Opportunity, който се стреми да измери предизвикателствата и възможностите, засягащи днешната работна ръка.

Показателят измерва седем индикатора за оптимизъм, включително усещането за развитието на регионалната икономика през следващите 12 месеца, финансово възнаграждение и качеството на живот в сравнение с предходното поколение.

 

Индия оглавява списъка с резултат от 121, доста над средната стойност за света от 100. След това се нареждат Индонезия със 117 и Китай със 116, поради вярата на гражданите в икономическите перспективи на техните страни и нарастващите пазари на работни места. Всъщност 50% от анкетираните от поколението Z(1995-2010) и 48% от милениалите(1980-1994) в трите азиатски страни заявиха, че очакват икономиката на страната им да се подобри през следващите 12 месеца, което ще увеличи възможностите им за работа.

Този оптимизъм отразява широко положителните стопански перспективи за Азиатско-Тихоокеанския регион. Според Световния икономически форум, тази част на света ще стане номер 1 по БВП, дори въпреки сблъсъка на Индия и Китай със забавящия се икономически растеж.

„Работниците в развиващи се пазари са уверени в потенциала им, както и в подобренията на личните си финанси за годината“, заяви Оливие Легранд, управляващ директор на LinkedIn в Азиатско-Тихоокеанския регион.

Той добави, че има голям контраст между оптимизма на хората в развиващите се и развитите страни, където масово служителите вярват, че икономиката е достигнала точка на насищане и стагнира.

Пример за такива държави, които отчитат средни или под средните нива на вяра в положително кариерно бъдеще, включват Канада с резултат 98, Сингапур с 95, и Великобритания с 91. Същевременно Япония, която е известна с безпощадното си работно време, е класирана на дъното - с 80 точки спрямо индекса.


Поставете оценка:
Оценка 3 от 2 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Госあ

    0 1 Отговор
    В Япония, работното време не е изобщо проблем. В 17:30 можеш спокойно да си тръгнеш. А ако си вършиш работата както трябва, без размотаване, няма проблем с изоставане. Обаче, ако проявяваш нек'ви демократични "ценности " и претенции, в биографията ти пишат "trouble maker " и забравяш за сек'во кариерно развитие и ще бъдеш късметлия ако изобщо си намериш сносна работа. Това особено ми харесва. А там малък и среден бизнес нема,да почнеш да продаваш банани или да произвеждаш найлонови кисета и да станеш милионер.
  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.