Както вече ФАКТИ съобщи, най-голям брой случаи на коронавирус за изминалото денонощие - 61, са регистрирани във Варна. От тях 58 са в дома за възрастни хора "Св. Георги", предаде БНТ. До момента починалите там са трима, а други двама са в тежко състояние.
Двете отделения на университетската болница "Света Марина" във Варна са изцяло заети от пациенти с COVID-19. Там леглата общо са над 70. За да могат да се поемат и други болни в тежко състояние в следствие на коронавируса, в още две здравни заведения в града се разкриват общо 32 места. 20 във Военноморска болница и 12 в "Света Анна", допълват още от националната телевизия.
262-ма са общият брой настанени в дома за възрастни хора "Св. Георги" край Варна. От тях 82-ма са с положителни PCR тестове за COVID-19. Сред заразените има и шестима души от персонала - доктор, медицински сестри и санитарка. Най-тежко е състоянието на лекаря, както и на един от обитателите на дома. Те се лекуват в Университетската болница "Света Марина" в града. Останалите заразени от дома са в сравнително добро състояние, не се нуждаят от болнично лечение, но са изолирани от другите възрастни хора.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 2loop
16:42 03.08.2020
2 Безхаберието
16:51 03.08.2020
3 ВидКо19
Коментиран от #4, #5
16:51 03.08.2020
4 Актуална Антена
До коментар #3 от "ВидКо19":
И се опитват и да ги лекуват.17:07 03.08.2020
5 Това е безумно тъп
До коментар #3 от "ВидКо19":
коментар. В старчески дом е достатъчно един безсимптомен санитар да работи 2 седмици и да сее зараза и пламва инфекцията.А няма как да се тества постоянно целият персонал. Този старчески дом във Варна е много голям. Като се заразят повече хора, концентрацията на коровируса в издишвания въздух е толкова голяма, че се получава масово заразяване. В Белгия измряха с хиляди в старческите домове през април. И не само там, а и на други места в Европа. Никой не надува умишлено бройки.Тези хора са възрастни и много уязвими, но и лекари и медицински сестри, санитари и т. н. са във висок риск. Иначе свижданията отдавна са забранени,за да не бъде вкарана инфекция от някой от близките. Не е приятно, но се налага. Но няма как и персоналът да остане "заточен" в дома и да не се прибира в къщи. В някои държави(в Италия, но в най-скъпите частни старчески домове го практикува ха това, за да си запазят старците, а по този начин и работата и заплатите). В България няма условия целият персонал да остава денонощно в дома месеци наред. Така че рискът от заразяване остава и е голям. И НОЩ, здравния министър и който и да е няма никаква вина в случая.А старците в повечето случаи имат близки. Но или са в друг град, държава или работят и нямат възможност да ги обгрижват. Таксите са достатъчно високи и обикновено пенсията покрива максимум 1/2 от нужната месечна такса, а още са необходими лекарства, памперси и т. н.19:59 03.08.2020