Костадин Ангелов: Коалицията е стабилна

6 Юли, 2025 19:04 1 376 52

  • герб-
  • костадин ангелов-
  • румен радев-
  • бойко борисов

Ангелов предлага първо да стане ясно има или няма консенсус по отношение на формиране на трудовите възнаграждения на лекарите

Костадин Ангелов: Коалицията е стабилна  - 1
Снимка: БГНЕС

Правителството на Росен Желязков е стабилно. Правителството ще издържи и основен белег на това са 171 подписа на народни представители, които подкрепиха присъединяване на България в еврозоната. Това заяви бившият здравен министър, а сега народен представител от ГЕРБ-СДС и председател на Съвета за съвместно управление (ССУ) Костадин Ангелов пред БТВ.

По думите му една управленска коалиция е като едно семейство - там, където има огън, няма как да няма дим.

Проф. Ангелов определи думите на Тошко Йорданов към младите лекари като емоционални. През цялата изминала седмица основната тема, за която се говори е изказването на г-н Йорданов и трябва да се отдели плявата от брашното. Заплащането на младите лекари е голям и трябва да се търсят решения, призова бившият здравен министър. Той смята, че една оставка на народен представител няма да реши проблема със заплатите на младите специализанти.

Проф. Костадин Ангелов предлага първо да стане ясно има или няма консенсус по отношение на формиране на трудовите възнаграждения на лекарите. "До 14 юли всяка една парламентарна група трябва да входира своите предложения, да се направи кръгла маса и да се постигне консенсус. Няма постигнат консенсус по искане за процент допълнително възнаграждение за допълнителните квалификации, постигнати в България или в ЕС", открои народният представител.

"Не бих искал да противопоставяме професия срещу професия - категорично съм "за" лекарите да получават по-голяма заплата. Всяко едно образование в системата на здравеопазването, като специализант, е форма на страдание, защото системата със своите натрупвания, е довела до този тип решения. Заплатите на младите лекари не могат да бъдат по-ниски от 2000 лв., но дори и това не е така", подчерта проф. Костадин Ангелов. И заключи, че лекарите трябва да бъдат на едно от водещите места по заплащане в страната.


Поставете оценка:
Оценка 2.1 от 26 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 отзад

    28 2 Отговор
    Много е стабилна .Кон да ви тресне и крачка напред няма да направите !!

    Коментиран от #22

  • 3 Много ми е кеф

    11 20 Отговор
    След 1 ден как ще започнат да вият копейките и мургавия!
    Дойде им логичния край и път към канала!
    Хахаха
    Чао копейкииии

    Коментиран от #7, #36

  • 4 Последния Софиянец

    28 3 Отговор
    Мафията се обединява срещу народа.

    Коментиран от #27

  • 5 обективен

    32 2 Отговор
    Няма герберистки депутат който да не е за затвора н за по 10 г. ,а този е за 50
  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Последния Софиянец

    16 3 Отговор

    До коментар #3 от "Много ми е кеф":

    А ти какво печелиш от еврозоната?

    Коментиран от #40

  • 8 Майна

    19 2 Отговор
    В момента се възобновява разкриването на измамата с Пландемията!
    В САЩ.
    Двама адвокати , които бяха изготвили доклади с резултати от над сто учени все още са в затвора.
    Райнер Фюелмих- в Германия
    И негов не по- малко борбен колега , холандец в Нидерландия
    Ще има възмездие!
    Те го казват!
    Този също участва в този геноцид
    Възмездие .
  • 9 Оня с джипката

    23 2 Отговор
    Безпринципната и антибългарската коалиция е възможна заради предателите от ИТН и БСП! Толкава много им се услади властта, че заобичаха страстно Борисов и Пеевски! Как да има да стоят 100 години и да затрият изцяло страната и народа й!

    Коментиран от #31

  • 10 Коалицията на Крадците е Стабилна!

    25 1 Отговор
    Тоя трябв дае в Затвора!?
  • 11 Последния Софиянец

    14 5 Отговор
    Заплатите на лекарите вече ще се определят в Централната европейска банка във Франкфурт.Костадин Ангелов няма вече нищо общо.
  • 12 румен рублать

    7 11 Отговор
    моята партия ще направи руския задължителен
    ще плащате в рубли и ще играете казач0к
  • 13 1488

    11 2 Отговор
    без паника, еврото ще бъде закръглено в полза народа !
    тоест заплатите ще бъде закръглени в полза работодателя (заплата 1000 лв става 495 евро), а цените на стоките в полза големите магазини (олио 4 лв става 2.05 евро)
  • 14 мед сестра

    19 2 Отговор
    Ботокса да каже къде са парите на Александровска болница откраднаха ги и щеше да влезе в затвора и Бочето го взе депутат дано му се размине!
  • 15 Майна

    12 5 Отговор
    САЩ не изпращат посланик в България!
    Тръмп е против това мафиотско управление!
    Ние нямаме посланик във Вашингтон.
    ЕС е пред разпад..
    Тези са пътници..
  • 16 Делян Прасешки

    16 1 Отговор
    Коцето Ботокса!
  • 17 Ццц

    14 1 Отговор
    Стабилно ще още малко, после - леш.
  • 18 Най стабилната Коалиция

    13 2 Отговор
    БКП, ГЕРБ и ДПС от 2009. Преди това БКП, ДПС и БКП-НДСВ, и така 35 години. Всичко унищожиха земя, народ, здравеопазване, образование, български граници, български лев, българска храна, българска конституция.
  • 19 3.14К

    20 1 Отговор
    България се управлява от мафията и гей-обществото!
  • 20 Майна

    11 1 Отговор
    Тези ни продават на Турция( лондонсити толерира Ердо)
    Още спете..
  • 21 Май !

    16 0 Отговор
    Върмви !

    Стабилно !

    Към Затвора !
  • 22 Костадинкеееее

    22 0 Отговор

    До коментар #2 от "отзад":

    П.е.д е р.у.гооооо! Стабилни са ти з.а.д.н.ите части.

    Коментиран от #24

  • 23 търтей

    11 1 Отговор
    кьор софрата е стабилна
    важното е да има наивни
  • 24 тикван

    13 0 Отговор

    До коментар #22 от "Костадинкеееее":

    вече не са Стабилни

    Коментиран от #30

  • 25 Васил

    13 2 Отговор
    Ангелов знаеш много добре че Пеевски ръководи парада и той решава кога ще падне правителството а не Боко. Герб са марионетки на ДПС.
  • 26 СТАБИЛНА

    10 1 Отговор
    ВЪРВИ ЕДРОТО КРАДЕНЕ 😂
  • 27 СЪБУДИ СЕ СТИГА СПА

    3 2 Отговор

    До коментар #4 от "Последния Софиянец":

    ТИ ДА НЕ ПРОСПА 36 ГОДИНИ ПРЕХОД 😂
  • 28 ВАЖНОТО Е

    5 2 Отговор
    Да не се пише за протестите срещу ЕВРОЛЪЖАТА.
  • 29 Този Го

    4 0 Отговор
    признавам,честен, почтен, Истински, примерно каза и отряза-няма пове1е вейпове в байганьо, не му пла-тиха и има от тези димяши пръчици, под път, над път, на хаир...за децата ни.
  • 30 Да така Е

    2 0 Отговор

    До коментар #24 от "тикван":

    ама ми е кеф....
  • 31 Вменяваш лъжи

    2 0 Отговор

    До коментар #9 от "Оня с джипката":

    Това те прави да изглеждаш жалко.
  • 32 бай ганьо

    4 1 Отговор
    /БГ/, голяма работа, европска и ценностна. Биши и Шоги.
  • 33 "Стабилна" Е !

    4 1 Отговор
    "Стабилна" Е !

    Но Защо Да плащам За Нещо !

    Което Не Получавам ?
  • 34 СЛОНА

    4 1 Отговор
    КОН ДА Е ОПРАВИ МАГАРЕ ДА Е ДОВЪРШИ!!!
  • 35 ха ха

    3 0 Отговор
    иска ви се
  • 36 Лошщото е Че Копейките !Смениха Копейкит

    3 3 Отговор

    До коментар #3 от "Много ми е кеф":

    Лошщото е Че Копейките !

    Смениха Копейките с Эвро !

    И Сега Щег.те Шлякат !

    Чисто Гол !

    По Чорапи !

    Коментиран от #43

  • 37 Иво

    6 0 Отговор
    Радвайте се на свободата, скоро ще гледате света през решетките! Скоро!
  • 38 гошо

    6 1 Отговор
    Гербави крадци.
  • 39 бармалей

    4 0 Отговор
    Тази , ИСКАШЕ българите да са ЗДРАВИ по време на панАдемията" , сега лобира за ЗДРАВО правителство - костадинка фустанелката ..........дантелената министърка!
  • 40 Промяна

    2 3 Отговор

    До коментар #7 от "Последния Софиянец":

    Икономическо развитие на държавата строги закони европейски няма вече сиви икономики няма вече скрити далавери прилагат се европейски правила

    Коментиран от #41

  • 41 Да де, ама

    6 0 Отговор

    До коментар #40 от "Промяна":

    само за кражбите на простата и крадлива гербава Тиква Борисов няма никакви правила. Кражби до д.уп.ка.

    Коментиран от #42

  • 42 Чакай чакай

    2 3 Отговор

    До коментар #41 от "Да де, ама":

    Един път опорката е , че губим контрола върху всичко и сега пък пак щял Бойко да краде…
    Последно коя опорка да ползваме в този казус?

    Коментиран от #45

  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 45 Виж сега,

    3 0 Отговор

    До коментар #42 от "Чакай чакай":

    не е опорка, а е истина. Защото ако в България имаше истински европейски правила, простата и крадлива гербава Тиква Борисов, сега щеше да има доста натрупан затворнически стаж.
  • 46 Унизително

    4 0 Отговор
    Когато се каже лекар , думата се свързва не със здравето на човека и помощта , която той очаква от лекаря, а само с пари.Нека си признаят , че на.сутрешните им рапорти , 80% се говори за пари. До никъде няма да стигнат така. Затъват все по дълбоко в меркантилното си блато.
  • 47 Ангелов

    4 0 Отговор
    Коалицията е стабилна! КРАДНЕМЕ ПАРИ!!!
  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Дидо

    3 0 Отговор
    Ти ли бе бокл...ще казваш кое на къде?00.
  • 50 Ко тече

    3 0 Отговор
    Ко тече тоя смешник?Да върне първо откраднатите70 млн. от Александровска болница и да се самосезира .Ту Туууууу няма все да те пази с дебелия си гръб от който надничаш слугинаж.
  • 51 Ко рече

    3 0 Отговор
    Ко рече тоя смешник?Да върне първо откраднатите70 млн. от Александровска болница и да се самосезира .Ту Туууууу няма все да те пази с дебелия си гръб от който надничаш слугинаж.
  • 52 Кога

    3 0 Отговор
    Се изказва този олиго..,когато темата приключи и той страхливо се включи.Ьа нищо не ставаш и никакви решения нямаш,защото нищо не зависи от теб.Безгръбначни не могат да вземат решения .Те само внимават да не настъпят мина и да останат без плюскане.
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове