Пазарът на недвижими имоти в южната ни съседка е във възход. Най-голямото доказателство за това е регистрираният 12% ръст в цените за 2012 г. в сравнение с година по-рано и значително повечето чуждестранни предприемачи.
Стабилен инвестиционен интерес към турските имоти се наблюдава през последните пет години, отчитат от GYODER – Асоциацията на компаниите, обединяваща инвеститорите в недвижими имоти в Турция.
„Нестабилността на местната икономика в резултат на високата инфлация отдавна е в миналото”, обяснява Герман Кок, председател на консултантската компания Multi Corporation. Според него, икономиката на страната е много стабилна, а държавният дълг е 40% от БВП на глава от населението, което е значително по-малко в сравнение с Германия или Франция.
Ако преди няколко години чуждестранните инвестиции са възлизали на 2.5 млрд. EUR годишно, то сега тази сума е 10 млрд. EUR. Обект на сделки са предимно къщи по крайбрежието и ваканционни апартаменти в известни турски курорти. Чуждестранните клиенти са главно от ОАЕ и Русия.
Не всички погледи са насочени единствено към частния сектор. През последната година се наблюдава интерес и към инвестиция в търговски обекти. През 2013 г. акцентът ще бъде покупката на парцели за застрояване.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 bubblehead
Ако преди няколко години чуждестранните инвестиции са възлизали на 2.5 млрд. EUR годишно, то сега тази сума е 10 млрд. EUR. Обект на сделки са предимно къщи по крайбрежието и ваканционни апартаменти в известни турски курорти.
-----------------------------------------------------------------------
Интересно , много интересно даже... А в България където имотите продължават да дълбаят нови все по невероятни дъна имаме още по-малка задлъжнялост. Например срещу тутрските 40% у нас има само 12 % държавно гарантиран дълг ( втори в Европа по нисък дълг след Естония) , чуждестраните инверстиции за 7 милионна България за 2011 са 2 млрд, а за 2007 бяха над 10 млрд евро... Дори днешните спаднали до 2 млрд инвестиции у нас са повече от 10 млрд за 80 милионна Турция , ако ги броим на глава от населението, всъшност повече от 2 пъти са повече нашите инвестиции на калпак .... Ех, кога ще ги стигнем турците, кога!?
Коментиран от #2
20:58 04.01.2013
2 varna
До коментар #1 от "bubblehead":
ей къртица си беше и къртица си остана, четеш и нищо не виждаш.това са инвесрициите само в имоти а и с естествен прираст от 1 милион жители на година, трябва да си канален инжинер като теб за да не разбереш на къде ще вървят цените в турция.
както съм ти казвал и преди, имаш много големи проблеми но наи големите са ти липсата на каквито и да е познания по история и география, баз държа, че не можеш да покажеш турция на картата ама за кръчмарски сранения си експерт.
виж какво гедаи си мръсните канали и се радваи, че си далеч от българия, тя си има достатъчно душмани които я готвят да я поднесат на тепсия на турция.
18:57 05.01.2013
3 bubblehead
04:07 06.01.2013
4 BUHAL
Коментиран от #6, #8
20:09 06.01.2013
5 Иракли Иракли
Искахме да направим коментар в този форум в защита на нашите
български имоти и това,че са стойносттни,но коментара на BUHAL
е толкова точен,че спираме до тук!
20:36 06.01.2013
6 българин
До коментар #4 от "BUHAL":
съгласен съм с теб брато,така е за съжаление,е..ха ни м..ката нашите управници22:33 06.01.2013
7 Jack Western
22:34 06.01.2013
8 AXXX
До коментар #4 от "BUHAL":
Тъй, тъй, юруш за Албания и Косово, още по-добре направо към Африка, щото то според демографската картина, развита Европа същия "летален изход" я чака. На, Германия с най-нисък прираст от 1946 и тя... Печал печална.00:06 07.01.2013
9 Методи Методиев
Да попитам само: Какво му е на закона за ползване и стопанисване на земеделските земи? Защото това е пълното му название. Не знаете - ама пишете!
Да попитам: Каква е връзката между раждаемостта и цените на недвижимите имоти ? Не знаете - ама пишете!
Да попитам: Кой ви каза, че в България имотите са на ниски цени и продължават да падат? Не знаете -ама пишете!
Да попитам: Знаете ли за 10 години с колко се е повишила цената на земеделската земя в България? Не знаете ! верен отговор - минимум 5 пъти.През 2003 година изкопувах земеделска земя в Дунавската равнина за 50 лв/дка. Сега плащам за най-лошата 250 лв/дка. В Добруджа 2003 година 300 лв/дка сега 1500 лв/дка. и така.....
Проблема с цените на недвижимите имоти е проблем на манипулация на пазара от структри, които държат инвестиционен ресурс и искат да купуват на килограм. Това е проблема в България.
Вещното право в България е едно от най-гарантиращите собствеността право в света въобще ! Проблема е именно в тази изключителна защита на собствеността, защото много от собствениците злоупотребяват с това свое основно право.Всеки, който е придобил по законен начин имот в България е гарантиран от закона. Тук ключа е "законен"! Защото много, ама наистина много предприемачи в нашата страна още със стартиране на инвестиционното си намерение са нарушили закона и по този начин са застрашили правото на собственост, което п
09:09 07.01.2013