Арсенал се измъчи, но победи Саутхямптън

• касорла-
  • чех

Гол на Санти Касорла в продължението на мача измъкна "топчиите"

Арсенал се измъчи, но победи Саутхямптън - 1

Един от съперниците на Лудогорец в група „А” на Шампионската лига Арсенал обърна трудно на свой терен Саутхямптън с 2:1 в среща от 4-ия кръг на английската Висша лига. Петър Чех си вкара автогол в 18-ата минута, но Лоран Кошчелни (29) и Санти Касорла (90+4-дузпа) донесоха трите точки на домакините.

Новите попълнения на „топчиите” Шкодран Мустафи и Лукас Перес дебютираха като титуляри съответно в отбраната и атаката на тима. Германецът Мустафи си партнираше с Лоран Косшчелни в центъра на защитата, а испанецът Перес водеше атаката вместо Оливие Жиру. Почивка бе получил и чилийският национал Алексис Санчес, който също като Жиру се появи в игра през второто полувреме.

„Светците” поведоха в 18-ата минута след автогол на вратаря Петър Чех. Душан Тадич изпълни пряк свободен удар, топката се удари в гредата и след това в гърба на Чех, за да влезе във вратата. Все пак играчите на Арсен Венгер изравниха още преди почивката след страхотен удар от воле на Лоран Кошчелни (29).

През втората част „топчиите” направиха всичко по-силите си да стигнат и до пълен обрат. Те трудно преодоляваха сгъстената отбрана на гостите, но все пак успяха да огорчат вратаря Фрейзър Форстър в самия край с попадение на Санти Касорла (90+4-дузпа). Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу влезлия като резерва Оливие Жиру.

„Артилеристите” не бяха допускали домакинска загуба от "светците" от 1987 г. и продължиха серията вече на 22 шампионатни мача. Арсенал обаче има само една победа в последните седем двубоя срещу Саутхямптън във всички турнири.

След втората си победа за сезона Арсенал има 7 точки и заема пето място във временното класиране. Саутхямптън регистрира втора загуба и остава без успех с 2 точки в актива си в опасната зона на 18-ата позиция.