• катар-
  • русия-
  • контрола

Срещата ще се запомни с четири дузпи

Отборът на Катар се поздрави с престижна победа с 2:1 над Русия в приятелската среща, играна между двата тима в Доха.

Най-любопитното бе, че в срещата между домакините на следващите две Световни първенства, главният арбитър от Румъния - Кристиан Балай, отсъди общо четири дузпи.

Александър Самедов се разписа от 11-метров наказателен удар още в петата минута. Дузпата бе отсъдена за нарушение в пеналта срещу Дмитрий Комбаров.

В 29-ата минута и домакините получиха дузпа за нарушение в наказателното поле на Роман Зобнин, но Ибрахим Маджид не уцели вратата от бялата точка.

Шест минути по-късно катарците получиха втора дузпа за фаул на вратаря Игор Акинфеев и този път Буалем Хухи изравни.

В 72-ата минута резервата Карим Будяф направи 2:1 за Катар, след като засече в мрежата центриране от корнер на близката греда.

Три минути преди края Русия също получи втора дузпа за фаул срещу Александър Кокорин в пеналта, но потърпевшият не успя да преодолее стража на домакините Саад Ал-Шееб. Така Катар все сладка победа над Сборная.