Локо (Пд) надхитри Верея като гост

• локо (пд)-
  • верея-
  • гост

Локомотив (Пд) се поздрави с драматичен успех при гостуването си на Верея в последния двубой от първия пролетен кръг на родния шампионат.

Победата с минималното 1:0 дойде в заключителните секунди на срещата, когато резервата Парвизджон Умарбаев наказа домакините. Камбуров центрира отлично от лявото крило към Умарбаев и таджикът вкара с глава.

Преди това, в 62-ата минута гол за Верея бе отменен. Педро Еуженио центрира към Елиаш да Силва, който прати топката в мрежата, но страничният съдия правилно вдигна флага за засада.

По този начин “смърфовете” се изкачиха на четвърта позиция в шампионата. Пловдивчани събраха 33 точки и изпревариха Черно море. Верея от своя страна остава с 23 точки на девета позиция.