• автогол-
  • педро

Челси успя да спечели градското дерби срещу Тотнъм с 2:0

Сари и Челси взеха поправителния си - 1

Челси спечели лондонското дерби с Тотнъм - 2:0. "Сините" стигнаха до трите точки след голове през второто полувреме, като доминираха през почти целия мач.

Педро Родригес откри резултата в 57-ата минута, а в 84-ата Трипиър си отбеляза автогол и така Челси взе ценната победа на "Стамфорд Бридж".

Мениджърът на "сините" Маурицио Сари остави Кепа Арисабалага на резервната скамейка след отказа му да бъде сменен в края на финала за Купата на Лигата, загубен от Манчестър Сити след дузпи. Титуляр срещу Тотнъм беше Вили Кабайеро, който се справи отлично.

След успеха Челси остана близо до четвъртото място. Тимът на Сари има 53 точки, изоставайки с три от четвъртия Арсенал и с две от Манчестър Юнайтед. "Топчиите" и "червените дяволи" обаче имат мач повече. Тотнъм е трети с 60 точки.