Челси стигна до успех след скандален гол

• засада-
  • кардиф сити

Лондончани надиграха Кардиф с гол от засада

Челси стигна до успех след скандален гол - 1

Скандален гол в последните минути помогна на Челси да направи драматичен обрат срещу един от борещите се за оцеляване във Висшата лига - Кардиф Сити. Лондончани стигнаха само до 2:1 като гост на уелсците в двубоя от 32-ия кръг на Висшата лига.

Голът за домакините отбеляза Камараса в 46-ата минута, а за тима на Маурицио Сари бяха точни Аспиликуета в 84-ата минута и Рубен Лофтъс-Чийк в добавеното време. Попадението на испанския национал обаче не просто бе спорно, а бе безспорна засада, която страничният съдия не видя.

С този успех Челси застигна петия Арсенал (60 точки) и четвъртия Манчестър Юнайтед (61 точки), като "сините" събраха 60 точки на шестото място. "Артилеристите" обаче имат мач по-малко спрямо своите конкуренти. Кардиф от своя страна остава в зоната на изпадащите, намирайки се на 5 пункта от първия тим над чертата.