Борусия (Дортмунд) победи Славия Прага с 2:0

• славия (прага)-
  • ашраф хакими

Ашраф Хакими герой за "жълто-черните" с два гола

Борусия (Дортмунд) победи Славия Прага с 2:0 - 1

Първа победа в Група F на Шампионската лига постигна Борусия (Дортмунд), след като надделя с 2:0 над Славия (Прага) на "Синобо".

В герой за "жълто-черните" се превърна защитникът Ашраф Хакими, отбелязал двата гола в срещата след контраатаки в 35-ата и 89-ата минута. Така "жълто-черните" имат вече четири точки, след като в първия кръг направиха 0:0 с Барселона на "Сигнал Идуна Парк". Славия остава с една точка, която спечели в гостуването си на Интер преди две седмици.

Джейдън Санчо пропусна сам срещу вратаря в началото на втората част, докато Славия отвърна с пропуски на Лукаш Масопуст и Петер Севчик. Домакините натиснаха през втората част и се разминаха с равенството в мача, макар Хакими да пропусна добра възможност за гостите.

Мароканецът все пак сложи точка в спора с втори гол и реши всичко.