• efbet лига

Денислав Ангелов също се разписа във Велико Търново за 4:0

Черно море разпиля Етър, Курьор с хеттрик - 1
Снимка: ПФК Черно море

Черно море победи Етър във Велико Търново с 4:0 в мач от 2-рия кръг на efbet Лига. Хеттрик  за "моряците" реализира Матиас Курьор 4-ата, 9-ата и 77-ата минути, а Денислав Ангелов вкара в 84-тата.

Черно море стартира силно срещата и още в 4-ата минута успя да открие резултата. Илиан Илиев центрира от корнер, а Матиас Курьор с глава прати топката в мрежата на Христо Иванов.

Само пет минути по-късно варненци нанесоха своя втори удар в мача. По абсолютно идентична ситуация "зелено-белите" покачиха резултата. Илиан Илиев изпълни корнер и след суматоха в наказателното поле Курьор вкара за 2:0. В 10-ата минута стражът Иван Дюлгеров успя да спаси удар на Антон Огнянов. В 26-ата отново Огнянов бе в центъра на събитията на терена. Футболистът на домакините изпълни технично пряксвободен удар, но топката мина много близо над гредата.

В 38-ата минута Кольо Станев намери Даниел Пехливанов в наказателното поле, който стреля към вратата на Черно море, но Иван Дюлгеров плонжира и улови атрактивно. В 42-рата минута Мариян Иванов опита удар с глава, топката влизаше опасно под гредата, но отново Иван Дюлгеров с блестяща намеса успя да избие.

В 59-ата минута Родриго получи топката вдясно и стреля по диагонала, но вратарят на домакините успя да парира. Малко след това Милчо Ангелов засече с глава центриране отляво, но не успя да затрудни вратаря Дюлгеров. В 67-ата минута Пехливанов овладя топката на границата на наказателното поле и стреля опасно, но малко над гредата. В 71-вата минута Етър пропусна да намали. След центриране се получи разбъркване в наказателното поле, като на два пъти Цветомир Панов изчисти топката от голлинията.

В 77-ата минута Матиас Курьор бе изведен очи в очи с Христо Иванов от Стефан Велев. Нападателят напредна и подаде на Исмаил Иса, който вместо да я вкара във вратата, върна към Курьор, за да запише своя хеттрик в мача - 3:0. В 85-ата минута, малко след като се появи в игра, Денислав Ангелов реализира за 4:0. Това е първи гол за младият нападател в официален мач.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Даниел Димов, Виктор Попов (85-Мартин Дичев), Цветомир Панов, Васил Панайотов, Стефан Велев (85-Леандро Андраде), Илиан Илиев (77-Дани Кики), Матиас Курьор (77-Денислав Ангелов), Родриго Енрике (72-Патрик Андраде), Исмаил Иса.